O NÁS AKTUALITY TRENÉŘI KONTAKTY
       

Termíny pro sezónu 2023/2024 v PDF ke stažení
 

Akademie stolního tenisu přináší krajskou soutěž do Kamenického Šenova.

 Blíží se nám začátek stolně tenisové sezóny, všichni naši hráči a hráčky jsou připraveni a natěšeni.

  Přes prázdniny jsme trénovali jen jedenkrát týdně a přípravu jsme zakončili na konci srpna ve skvělých prostorách naší ZŠ. Velké díky posíláme Martinovi Královi, který se o nás vždy perfektně postará.Týdenní akce byla opět společná s hráči pražské Sparty a jejím trenérem Karlem Gaydošem.

Soustředění se zúčastnilo 27 hráčů, 3 trenéři a Ondra Novák z SKST Děčín jako sparingpartner. Letos jsme akci zaměřili zejména na nácvik podání a na příjem podání. Hru u stolu jsme střídali s kondiční přípravou, o kterou se opět postarala Romana Korpová. Jedno dopoledne jsme dětem zpestřili návštěvou Armády ČR, děti měly možnost zastřílet si z cvičných kuličkových pušek, zaběhly si speciální překážkovou dráhu a dozvěděly se spousty informací o naší armádě. Velké díky tímto zasílám kapitánovi Martinovi Bujokovi, taťkovi našich dvou nadějných hráčů. Den po skončení soustředění jsme uspořádali turnaj rodinných dvojic. Naši hráči toho měli po týdnu již dost, přesto jsme vybojovali dělené bronzové medaile, Tereza Korpová se svým otcem a Mirek Jaderný také se svým otcem.Druhé místo si vybojovala českolipská dvojice Markéta Nolová s Alešem Bayerem a první místo s velkým odstupem vyhrála manželská dvojice Jana a Jirka Čižkovi z SKST Děčín. Jirka hraje 2. ligu a Jana 1. ženskou ligu, my ostatní jsme okoukávali jejich výbornou hru, určitě je pozveme na další ročník, jejich přátelská a pohodová povaha k tomu vybízí.

  9.9. a 10.9. jsme vyrazili na republikový turnaj do Prahy,Akademii reprezentovala 3 děvčata, Tereza Korpová, Barbora Prousková a Romana Korpová. Tereza obsadila 17. místo( 1. místo v Libereckém kraji), Romana 18-24. místo( 1. místo v Libereckém kraji),Barbora( 4. místo v Libereckém kraji) byla 3. ve skupině B a to bylo 27. místo celkově, probojovala se tím mezi 24 nejlepších dívek pro další turnaj. Naše děvčata přestoupila o kategorii výš, i tak se mohou srovnávat s těmi nejlepšími a to je pro tak malý klub skvělá zpráva. Chci děvčatům poděkovat za skvělý zážitek, je radost sledovat jak hrají a bojují.

  Soutěže dospělých začínají na konci září, pro letošní sezónu budeme mít 4 družstva.

  A tým bude hrát krajskou soutěž 2. třídy, Kamenický Šenov tak bude mít po dlouhé pauze zase solidní úroveň v soutěžích. Cílem týmu je udržet se v kraji, pro naše dva mladé hráče to bude nová náročná zkušenost.

 B tým bude hrát ženskou krajskou soutěž, cílem týmu je postup do 2. ligy, děvčata vědí, že to bude těžký úkol mezi dospělými hráčkami.

  C tým si zahraje okresní soutěž 2. třídy, cílem týmu je postup do okresní soutěže 1. třídy, nebude to jednoduché, věříme ale, že se nám to podaří.

 D tým bude hrát stejnou soutěž, cílem je naučit se prohrávat a získávat zkušenosti. Za Déčko budou nastupovat naši nejmenší.

Sezóna 2023/2024 bude náročná nejen časově, budeme jen těžko hledat volný víkend, přeji našim hráčům pevné zdraví a těm mladým připomínám, že pinec máme hlavně pro zábavu.  

  Akademie stolního tenisu pořádala
celostátní turnaj, doma v Kamenickém Šenově.

 Rok 2022 byl pro Akademii náročný, zároveň, ale velmi úspěšný. Celkem jsme pořádali 4 akce, divizní utkání žen, 2. ročník Putovního poháru, krajský bodovací turnaj mládeže a celostátní turnaj mládeže kategorie U11.

  Na republikovém turnaji jsme začali pracovat na začátku roku, zpracovali jsme projekt a zaslali ho na ČAST. V průběhu roku jsme čekali, jestli po Liberci a Jablonci nad Nisou budeme třetí, kdo turnaj bude pořádat. Mezitím jsme připravovali vše potřebné, ubytování, ozvučení, poháry, diplomy. Jirka Komárek vyrobil stolky pro rozhodčí, ušetřil tím hodně peněz. Dokoupili jsme počítadla, ohrádky, stoly. Nyní tak máme 13 stolů s příslušenstvím, jeden komplet vyšel zhruba na 20 tis. Kč. Akademie z těchto věcí nic nevlastní, všechno patří hráčům a trenérům, je to pro nás pojistka, kdyby se zase objevil nějaký "hodný pán" a řekl – všechno patří všem. Turnaj byl nakonec skvělý, slušná účast, krásné zápasy, pro Akademii 2 poháry, dorazili hráči a trenéři ze všech koutů republiky, i tím se pro nás otevřely další možnosti. Pro mě byl velice příjemný zájem vedení našeho města, osobně na turnaj dorazil starosta a místostarosta města. Chci tímto panu Martinovi Bártlovi a panu Tomáši Tschakertovi poděkovat. Pro mě to bylo příjemné setkání, cítil jsem skutečný, nepředstíraný zájem o sport a o to co děláme, děkuji.

 3.12. celostátní turnaj mládeže kategorie U11 K. Šenov
Kluci mají na republikové turnaje ještě čas, Lucie Hájovská onemocněla, takže Akademii reprezentovala Tereza Korpová. V jednotlivcích obsadila výborné 3. místo a ve čtyřhře s Elen Galetkovou z Albrechtic také 3. místo. Pokud zapátrám v paměti, tak kromě Moniky Pařízkové z Liberce si nevzpomenu na děvče z Libereckého kraje, kterému by se to podařilo. Bravo.

 4.12. Krajský bodovací turnaj mládeže K. Šenov
Kromě Romany Korpové a Filipa Komárka byli na krajském turnaji všichni naši hráči.Matěj Bujok, Jonáš Pinc a Ondra Bujok hráli v divizi D a pár svých zápasů již dokázali vyhrát.Barbora Prousková hrála v divizi C, s přehledem se v ní udržela a odehrála pár pěkných a náročných zápasů.Patrik Komárek a Tereza Korpová hráli v divizi B, oba dva se udrželi, my trenéři jsme v očekávání kdo z nich se první dostane do divize A, krajské turnaje nejsou rozděleny podle věkových kategorií, o to to bude těžší.

 10.12. KBT U11 Česká Lípa
V České Lípě proběhl krajský turnaj pro kategorii pouze do 11 let. Na turnaji jsme měli 4 hráče, Lucii Hájovskou, Terezu Korpovou, Ondru Bujoka a Matěje Bujoka. Lucka vybojovala krásné 3. místo mezi děvčaty. Terezka přesvědčivě vyhrála mezi děvčaty i kluky. Ondra hrál perfektně, vyhrál pár zápasů a vyneslo mu to 6. místo. První velký úspěch zaznamenal Matěj, který dostal medaili za 5. místo.  

 11.12. Divize žen, Liberec
Barbora Prosková, Romana Korpová ml. a Tereza Korpová 3 zápasy vyhrály a 2 zápasy prohrály. Jsme v polovině soutěže a držíme 3. místo a naději na celkové vítězství, bude to ještě těžké. Měli jsme trochu smůlu v zápasu s favoritem soutěže Turnovem, kdy v rozhodujícím zápasu Tereza Korpová vedla v pátém setu 8:5 se zkušenou hráčkou Jitkou Červovou a zápas ještě prohrála.  

 28.12. – 30.12. soustředění Liberec
Jsem velice rád, že se naši nejmladší kluci Ondra a Matěj Bujokovi s Jonášem Pincem soustředění zúčastnili. Pod vedením Martina Protivy, nejlepšího trenéra Libereckého, kraje si mohli 3 dny v kuse „zamakat“ a vyzkoušet zase trochu jiné tréningy.  

ZDE můžete sledovat Ondru v akci

 28.12. turnaj dospělých Svor
Julius Korp, Petr Korp st., Jiří Filip a Patrik Komárkovi reprezentovali Akademii na turnaji ve Svoru, turnaj byl určený pro hráče okresního formátu a pro pozvané hráče z vyšších soutěží. Jirka, Petr a Filip se probojovali do finálových kol. Náš trenér Korp st. pak ve finále nestačil na legendu českého stolního tenisu, bývalého ligového hráče Radomíra Reichla. Prohrát s tak skvělým člověkem a výborným hráčem, nemůže nikoho mrzet.  

 

 

Putovní pohár Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov
vyhrál Jan Sucharda z České Lípy.

 Druhý ročník o Putovní pohár AST jsme uspořádali na konci října, přijelo k nám 35 hráčů, to je v dnešní době velice slušná účast. Po tvrdých bojích na konci turnaje zbyla silná čtveřice, Jirka Štěpánek z Teplic, Vláďa Milata, Franta Just a Honza Sucharda, všichni z České Lípy. Nejmladší Honza měl nejvíce energie a krásnou nátlakovou hrou celý turnaj vyhrál, gratulujeme. Před třemi, čtyřmi lety bylo podobných turnajů spousty, mohli jste si vybírat kam pojedete. Dneska potřebujete odvahu, ale zejména silnou partu, která je ochotna pro klub zdarma pracovat, chci tímto všem z klubu poděkovat, děkuji. Kluci z České Lípy říkali, že obnoví své turnaje, to je pro nás jedna z věcí, kvůli které to děláme.

  V plném proudu jsou všechny soutěže, mládež, muži, ženy.

  28. 9. KBT mládeže Chrastava, osmiletí bratři Bujokovi ,Ondra a Matěj předvedli bojovné výkony, Lucka Hájovská trénuje asi o půl roku déle než kluci a už pomalu sbírá nějaké výhry. Tereza Korpová bojuje v divizi B, takže je ve třicítce nejlepších v Libereckém kraji, kde hrají všichni dohromady, chlapci, dívky, dorost, starší žáci atd. Mezi dívkami si bezpečně drží 1. místo Romana Korpová mladší, která si přivezla zlato mezi dívkami a 8. místo mezi chlapci.

 9. 10. KBT mládeže K. Šenov, stejné výsledky jako v Chrastavě, hrál také  Patrik Komárek , probojoval se z divize C do divize B, to je výborné. Oba dva tyto turnaje byly výjimečné, skvělé prostředí, organizace, občerstvení. Vyhlašování zápasů přes mikrofon, nikdo na nikoho nemusí řvát. Přeji dětem a trenérům více takových turnajů, my se o to budeme zasazovat.

 5. 11. BTM ČR U11 Praha, v kategorii do 11 let máme 4 hráče, bratry Bujoky na republikové turnaje budeme brát až příští sezónu, takže v Praze hrála Lucie Hájovská a Tereza Korpová. Obrovské překvapení pro nás bylo 3. místo našich děvčat ve čtyřhře. Lucka nekazila, dokonce vybírala velmi těžké údery, Tereza střílela bekhendem,forhendem, dohromady hodně silná dvojice. V jednotlivcích se podařilo Lucce ze tří zápasů jednou vyhrát, to je hodně dobré na to, že byla na prvním republikovém turnaji. Pro Terezku to byl turnaj jako každý jiný, ne už tak pro nás trenéry. Nám chybělo nějaké adekvátní srovnání v Terezčině kategorii. Před turnajem byla Terezka na 18. místě v žebříčku a to zejména proto, že za 2 roky byla na jediném republikovém turnaji ve své kategorii.

4 vítězství a jedna porážka vynesla Terezce 5-8 místo, v boji o medaili prohrála ve vyrovnaném zápasu s republikovou dvojkou Lindou Ratajskou z KST Olomouc.

 6. 11. KBT mládeže Turnov, mega speciální turnaj, Romana Korpová ml. poprvé po letech byla druhá, sportovně musím říct, že Pavlína Ortová z Liberce zahrála skvěle. Patrik s Terezou se udrželi v divizi B.

Po třech letech s námi vyrazila Bára Prousková, Bára dostala divokou kartu do divize C a tam se udržela, myslím, že ještě 2 turnaje a poskočí výš. Musím přidat ještě jednu příhodu s Baruškou, protože Bára je v klubu oblíbená pro svou kamarádskou povahu a také proto, že je s ní neskutečná sranda. Když jela s Romanou autobusem na svůj první tréning po letech, říká Romance, hlavně se nesmím ztrapnit. Při rozcvičce, kde si říkáme co bylo a co bude, rána jako z děla, Bára zakopla a spadla do tyčí, po kterých se šplhá. Bylo to tak vtipné, že se nešlo nesmát, hlavně po tom, co se začala smát Bára, všichni hned věděli, že patří mezi nás.

 13. 11. Divize žen, K. Šenov, letošní divize žen se účastní 5 týmů, Liberec, Frýdlant, Chrastava, Turnov a naše děvčata z Akademie. Hraje se na 4 kola , 1. kolo jsme pořádali u nás. Naší ambicí v této soutěži je postup do 2. ligy letos, nebo příští sezónu. Za nás bohužel nemohla nastoupit Tereza Korpová, moc dobře ji nahradila Barbora Prousková, společně s Romanou Korpovou ml. vybojovaly dvě cenná vítězství nad Frýdlantem a Chrastavou. Jediný dospělácký tým z Turnova nás porazil těsně 3:2 a vyhrál tak celé první kolo. Romana si tu vzala zpět výhru s Pavlínou Ortovou ve vyrovnaném utkání.

  A tým úspěšně bojuje v okresním přeboru 1 . stupně, zatím 7 vítězství bez porážky. Za zmínku stojí zápas se Cvikovem, který spadl z krajské soutěže a rád by se vrátil zpět, zápas jsme vyhráli těsně 10:8.

Nejhezčí na celém zápasu byla jeho atmosféra, všichni věděli o co se hraje, do krajské soutěže postoupí pouze jeden a přesto zápas proběhl v přátelském a fair play duchu.

B tým hraje v okresním přeboru 2. stupně, šanci zde dostávají ti nejmenší vedené zkušeným hráčem Mirkem Jaderným. Lucie Hájovská a Tereza Korpová jsou nejmladší účastnice celé soutěže.

S radostí musím říct, že po letech se vrátil ke stolnímu tenisu také Standa Piszczor, vybral si náš klub.

Standa je jeden z mála Šenováků, skvělých hráčů, kteří si zahráli v Kamenické Šenově divizní soutěž, to je soutěž o 3 třídy výše než se tu hraje nyní.

Závěrem bych vás rád pozval na výjimečné akce do ZŠ, 3.12. od 10.00h nebo 4.12. od 9.00h.

3.12. náš klub pořádá republikový turnaj nejmladšího žactva, můžete tu vidět ty nejlepší hráče a také naše dvě naděje Lucku a Terezku.

4.12. již tradičně pořádáme krajský turnaj mládeže všech věkových kategorií, kde bude spousty krásných zápasů. Guláš a občerstvení zajištěno.  

                                            Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
 

Příprava Akademie stolního tenisu na sezónu 2022/2023.

   Letošní letní příprava na závodní sezónu byla trochu výjimečná.

   Přes prázdniny jsme trénovali pouze 1x týdně. Na soustředění v Hořicích jsme vynechali fyzickou přípravu a místo ní jsme chodili po náročných tréninzích do bazénu. Na našem soustředění v Kamenickém Šenově jsme se také nejvíce zaměřili na stolní tenis, který jsme doplnili balančním cvičením, zábavou a regenerací. Já asi dlouho nezapomenu na partu, která se letos u nás sešla.

   Náš dlouholetý kamarád Karel Gaydoš přivezl z pražské Sparty 10 kluků, když na ně vzpomenu, vybaví se mi tato slova, pokora, píle, smysl pro humor. Věřím, že nová kamarádství mezi dětmi z obou klubů budou pokračovat, i když se potkají jako soupeři na turnajích. Skvěle také naši partu doplnila Lucie Hampejzová z Děčína.

   Od září u nás trénují bratři Bujokové, Matěj a Ondra.
Kluky jsme poznali před rokem v Hrádku nad Nisou, kde jsme trénovali mládež.
Jsme moc rádi, že kluci chtějí hrát za náš klub.

   Na ostro začínáme na konci září, stihli jsme, ale pár akcí již nyní.

    4. 9. Turnaj přátelství Liberec.
Do Liberce jsme přijeli v plné síle, nikdo nechyběl. Na turnaj přijeli také hráči z Polska, takže úroveň byla velice slušná. Bratři Bujokové uhráli pár setů, bojovali, pomalinku získávají zkušenosti. Lucie Hájovská hrála společně s chlapci jako všechna děvčata, dokázala vyhrát jeden zápas, nakonec jí to vyneslo 2. místo mezi děvčaty. Patrik Komárek vyhrál cenu útěchy, to je celkově 9. místo, beru to jako úspěch. Terezka Korpová byla 3. mezi kluky a 1. z děvčat. Romana Korpová zahrála také skvěle a vyneslo jí to stejné umístění jako její sestře akorát v jiné kategorii. Turnaj se moc povedl Filipovi Komárkovi, který se probojoval do finále, kde prohrál 3:1 s nejlepším hráčem minulé sezóny Filipem Wolfem z Liberce.   9. 9. AST K. Šenov A – Loko Č. Lípa A, utkání krajského poháru.
Za náš tým nastoupil, Petr Korp st., Filip Komárek, Romana Korpová ml., hráli jsme proti diviznímu celku, který nastoupil v sestavě, Aleš Bayer, Miloš Flanderka, Lukáš Motlík, střídal Vladimír Milata st. Zápas jsme prohráli 2:8, víc jsme nečekali, Filip s Romanou dřeli, stačilo to na jeden uhraný set, vůbec to, ale nebylo pro českolipáky nic jednoduchého, vyhráli však zaslouženě.

   11. 9. BTMČR Praha
V Praze nás reprezentovaly sestry Korpovy. Romana Korpová hrála 3 zápasy ve skupině, podařilo se jí jednou zvítězit, na další postup to bohužel nestačilo. Tereza ze skupiny postoupila po vítězství 3:2, kdy už 2:0 prohrávala. Ve finálovém pavouku vypadla po tuhém boji 1:3
Bereme to jako úspěch a čekáme jak se bude Terezce dařit v její kategorii U11 na republikové úrovni.

Stolní tenis nás baví, jedeme bez nějakých obrovských ambicí a bez dotací, i tak nebo právě proto se nám tak daří.                                                                   Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.


Sezóna 2021 – 2022

    Soutěžní ročník 21/22 se chýlí ke konci, zbývá odehrát pár utkání v kategorii mládeže.
 
  Nyní je dobrý čas na to, ohlédnout se, zhodnotit a naplánovat sezónu příští. Měli jsme nějaké plány a cíle, ne všechno se nám podařilo. V soutěži dospělých jsme měli 3 mužstva.

  A tým, hrál 2. ligu žen, naším cílem bylo udržet se v této soutěži. V první polovině soutěže to vypadalo velice nadějně, děvčata třikrát vyhrála a jednou remizovala, pokud by to zopakovala v druhé půlce, pohybovala by se v klidu ve středu tabulky. Bohužel se nám to nepovedlo a z 2. ligy jsme sestoupili.
  Čím více se blížil závěr sezóny, tím více jsem cítil, že jsem nedokázal na tohle období správně načasovat formu děvčat. I přesto sestup nebereme jako sportovní tragédii a těšíme se na návrat do této soutěže.

1.   TJ Sokol Stodůlky
2.   TJ Sokol Chrudim
3.   TTC Brandýs nad L.
4.   TJ ABC Braník
5.   TJ AŠ Mladá Boleslav
6.   SK Dobré D
7.   TJ Sokol Česká Skalice
8.   TTC Ústí nad Orlicí B
9.   AST Kamenický Šenov A
10. SKST Děčín B

  B tým hrál krajskou divizi žen. Děvčata ve složení Korpová Romana st. a Korpová Tereza splnila nade vše naše očekávání. Získávala zkušenosti a posbírala také cenné vítězství. Příští sezónu budou zase o dost silnější.

1.   Sokol Turnov A
2.   SKST Liberec A
3.   Spartak Chrastava A
4.   SKST Liberec C
5.   AST Kamenický Šenov B
6.   SKST Liberec B

C tým hrál okresní přebor druhé třídy. Naším cílem bylo tuto soutěž vyhrát a postoupit výše. Největší podíl na úspěchu měla naše mládež. Filip Komárek a Romana Korpová ml. patřili k těm nejlepším v soutěži. Patrik Komárek měl úspěšnost 48% to je slušný příslib do budoucnosti. Nejmladší účastnice soutěže devítiletá Tereza Korpová měla úspěšnost 21% jediný v podobném věku, kdo Terezu překonal byl jedenáctiletý Vít Černohub z Nového Boru. Příští sezónu bude tento tým chtít postoupit do krajské soutěže, kvalitu a odhodlání na to určitě má.

1.    AST Kamenický Šenov C
2.    ST Sloup v Čechách C
3.    TJ Jiskra Svor B
4.    TJ Jiskra Nový Bor B
5.    TJ Sokol Volfartice B
6.    TJ Zákupy C
7.    DDM Cvikováček Cvikov B
8.    TJ Jiskra Svor C
9.    TJ Zákupy D
10.  TJ Jiskra Kamenický Šenov

  Účastnili jsme se také soutěží mládeže Libereckého kraje, sérii bodovacích turnajů se zúčastnilo 122 chlapců a 23 dívek, turnaje hrají chlapci a dívky společně, rozděleni do výkonnostních divizí po 16-ti.
  Romana Korpová ml. hrála celou sezónu v divizi A, mezi chlapci obsadila 8. místo a mezi děvčaty je na 1. místě. Filip Komárek se na konci soutěže probojoval také do nejlepší divize, kde obsadil 14. místo.
  Na celkovém pořadí Filipa bude mít ještě vliv poslední turnaj v Turnově.
  Patrik Komárek a Tereza Korpová bojovali v divizi C, na posledním dubnovém turnaji v Chrastavě obsadil Patrik 3. místo a Tereza 4. místo. Terezka pak jasně vyhrála svou dívčí kategorii.
  Letos asi největší radost a úsměv ve mně vyvolala naše nejmladší hráčka Lucie Hájovská, když v Chrastavě vyhrála svůj první zápas. Ještě jsem neviděl větší radost po vyhraném utkání.
  Moc rád sleduji naše hráče, jak dobře mají vedené údery, jak se u stolu dobře hýbou, jak bojují, jak se zlepšují a výkonnostně postupují.

Tradičně jsme se také v dubnu zúčastnili turnaje Pinká celá rodina v Zákupech.
V Zákupech jsme byli již po deváté. V roce 2015 jsme turnaj vyhráli s dvojicí Petr Korp st. a Petr Korp ml. Nyní po sedmi letech s dvojicí Petr Korp st. a Romana Korpová ml. Tajně doufáme, že turnaj vyhrají postupně všechny naše možné dvojice, uvidíme, času je dost. V květnu nás čeká poslední turnaj v Turnově a také MČR v Plzni kam se letos probojovala Romana Korpová ml.

                   Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

Tuhé boje ve 2. lize žen

   Někteří naši příznivci, ale i hráči se nás ptají, jaká je to vlastně úroveň, ta 2. liga žen. Pokud bychom chtěli tuto soutěž převést do soutěže mužů, asi nejlepším vodítkem by bylo ELO. ELO je individuální hodnocení každého registrovaného hráče, kdy hráč získává nebo ztrácí body podle toho, jak hraje v soutěžích. Pokud se podíváme na ELO žen ve 2. lize, odpovídá zhruba ELO hráčů divize, krajského přeboru 1. a 2. třídy, tyto soutěže také spousty žen mezi muži hrají. Takže úroveň 2. ligy žen je poměrně slušná. V minulém čísle jsme psali o dvou porážkách našeho týmu, od té doby naše děvčata odehrála 5 dalších utkání.

23. 10. jsme vyrazili na dvojutkání do Prahy. První zápas s TJ Sokol Stodůlky  jsme dostali školení od zkušených hráček a prohráli jsme 8:2, poprvé za náš tým nastoupila další mladá hráčka Linda Kolářová z Kolína, v tomto utkání se ještě neprosadila, její čas měl teprve přijít. Druhý zápas byl pro mne velice zajímavý z pohledu toho, že proti sobě nastoupily týmy s totožnými sestavami jako minulou sezónu, kdy jsme s TJ ABC Bráník remizovali 5:5 Po roce se obě naše mladá děvčata Tereza Tonarová a Romana Korpová prosadila, doplněna týmovou jedničkou Míšou Výbornou, tým z Braníka porazila vysoko 8:2


30. 10. jsme s velkým napětím odjížděli na utkání do Děčína. SKST Děčín B byl v té době na posledním sestupovém místě a my jsme cítili šanci na další výhru, která by nám pomohla odpoutat se od sestupových míst. Věděli jsme, že Děčín může nasadit jednu hráčku z 1. ligy a také se tak stalo. I přesto jsme vyhráli 9:1. Musím sportovně přiznat, že ve všech těchto 3 utkáních jsme měli povolený doping v podobě ikony stolního tenisu Richarda Výborného, který nám přijel fandit. Díky Ríšo.
7.11. bodovací turnaj mládeže Kamenický Šenov, za Akademii stolního tenisu nastoupili Filip a Patrik Komárkovi, Romana Korpová a Lucie Hájovská. Filip v 2. divizi obsadil pěkné 5. místo, od semifinále ho dělilo pár balónků, kdy ho vyřadil mladý nadějný hráč z Německa hrající za Liberec Alfonz Tietze. Patrik vyhrál 5. divizi, vidím ho ve 3. divizi kam se určitě postupně po nemoci probojuje. Romana Korpová jako jediná dívka bojovala s 16-ti nejlepšími kluky v kraji v 1. divizi a obsadila pěkné 8. místo. Zvláštní pozornost si u mě získala Lucka, děti trénujeme již druhou dekádu a já jsem ještě nezažil, aby po měsíci trénování chtěl jet někdo na turnaj, to vyžaduje velkou odvahu. Okamžitě jsem si vybavil nápis v naší tělocvičně: Štěstí vyžaduje odvahu. V průběhu turnaje jsem sledoval Lucku jak bude snášet porážky a Lucka byla úplně v pohodě, nebylo jí to jedno, ale zvládla to výborně. Lucka pro mě byla hvězdou turnaje.

13. 11. nás čekal velmi náročný den, dvojutkání v Mladé Boleslavi a Brandýse nad Labem a také bodovací turnaj ČR v kategorii U11, nejmladších žáků v Neratovicích. Tentokrát jsme odjížděli bez Míši Výborné, kromě toho, že Míša je jasná jednička týmu, podporuje také s úsměvem dívky, dodává jim sílu. Cítil jsem lehkou nervozitu z toho, že tam Míša nebude. Já jsem celé utkání mohl sledovat pouze on-line z Neratovic. Zastoupil mě náš kamarád Pavel Papírník, trenér Lindy Kolářové, který celý zápas skvěle odkaučoval. Remíza 5:5 je pro nás více než dobrá, s tím, že průměrný věk našeho týmu byl 14,6 let, tým Boleslavi měl průměrný věk 42let.Dlouho to dokonce vypadalo na naši výhru, vedli jsme 4:2, rozhodující bod za nás uhrála ve vypjatém utkání právě Linda. Na odpolední utkání v Brandýse jsme se už spojili, šanci tentokrát dostali naše začínající hráčky Romana Korpová st. a Tereza Korpová, jsem moc rád, že mohly nasát osobně atmosféru a úroveň téhle soutěže. Tým z Brandýsa proti nám nastoupil v hodně silné sestavě a zvítězil 8:2. Oba dva naše body uhrála Tereza Tonarová a jeden zápas prohrála těsně 3:2. Tereza byla hvězda utkání a také jedna z hvězd celého dne. Bravo. Před koncem roku nás čeká ještě jeden výjezd ven a po novém roce většinu utkání hrajeme doma, díky tomu si troufnu říct již dnes, že máme docela slušné šance udržet se v soutěži.

13. 11. bodovací turnaj ČR v kategorii U11, nejmladších žáků v Neratovicích. Akademii reprezentovala Tereza Korpová. Tereza se nemohla díky nemoci zúčastnit turnaje v Kamenickém Šenově a měla také málo natrénováno, do Neratovic jsme odjeli, aby Tereza neztratila kontakt s nejlepšími a to se podařilo. 2 vítězství a 3 porážky nakonec Terezce vyneslo semifinále v útěše a získala tak body a dobrou výchozí pozici pro další turnaje.

24. 10. náš B tým vyrazil v sestavě Romana Korpová st. a Tereza Korpová do Turnova k utkání divize žen. Obě dvě zahrály perfektně, zápas zatím nevyhrály, ale odvezly si 2 cenné výhry s dobrými hráčkami. Postupně budeme do tohoto týmu chtít zapracovat také Lucku. Náš C tým zatím vede soutěž OP2, nyní jsme porazili tyto celky, Sloup v Čechách C 13:5, Volfartice B 11:7, Cvikov B 11:7, náš nejlepší hráč Petr Korp ml. v těchto utkáních nenastoupil, určitě ho využijeme do utkání se Svorem, kde očekáváme docela slušný boj o postup. V C týmu si zatím nejlépe vede Filip Komárek, který má 18 výher a 2 porážky.  

                   Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.


               Akademie stolního tenisu obnovuje tradici turnajů dospělých v Kamenickém Šenově.

  Krajský svaz stolního tenisu nás jménem Martina Protivy požádal jestli bychom mohli 28.9. pořádat v Kamenickém Šenově bodovací turnaj mládeže. Nepřemýšleli jsme dlouho a na nabídku jsme kývli,
 I když jsme věděli, že to nebude jednoduché. My v současné době nemáme  vybavení pro takovou větší akci, 9 stolů, síťky, ohrádky atd. Naštěstí nám pomohli kamarádi ze Sloupu a z Markvartic. Velký vlek na převoz stolů nám zapůjčil pan Mitlohner z Prysku, s občerstvením nám pomohla Věra Horáčková, všem moc děkujeme, pomohli jste 61 dětem, které k nám přijely. Ano v roce 2008, když jsme do Kamenického Šenova stolní tenis přinesli, jsme také začínali od nuly. Když jsme turnaj plánovali, uvědomili jsme si, že v Kamenickém Šenově již roky nebyl turnaj dospělých. Rozhodli jsme se tedy tak, že po turnaji mládeže uspořádáme 1. ročník turnaje O putovní pohár Akademie stolního tenisu.

 28.9. turnaj mládeže Libereckého kraje, bratři Komárkovi ještě nebyli fit a tak Akademii reprezentovaly sestry Korpovy, starší Romana i mladší Tereza vyhrály své kategorie, musím říct, že zcela jednoznačně.

 28.9. Putovní pohár Akademie stolního tenisu, přijeli k nám stolní tenisté ze Zákup, Sloupu v Čechách, České Lípy, Liberce a také naše hráčka 2. ligy Tereza Tonarová z SK Chomutice. Tereza nakonec získala pěkné 4. místo. Skvěle zahrál Filip Wolf z Liberce, jeden z nejlepších hráčů ještě mládežnické kategorie a vybojoval si bronzovou medaili. Finále obstarali již zkušení dospělí hráči, dlouho to vypadalo na vítězství Vladimíra Milaty z České Lípy, Petr Brůžek svou bojovností zápas otočil ve svůj prospěch a odvezl si na rok pohár do Zákup. Gratulujeme.
 2.10. proběhl dvojzápas 2. ligy žen v Kamenickém Šenově
, Akademie hrála v sestavě Michala Výborná, Tereza Tonarová a Romana Korpová. První zápas byl pro nás velice nadějný, prohráli jsme těsně 6:4 se silným týmem z Chrudimi, remíza by pro nás byla skvělá, letos bude velký boj o sestup i postup. Tereza i Romana v tomto krásném zápase obě těsně prohrály 3:2 na sety a nám nezbylo než soupeři pogratulovat k vítězství. Romana mohla zaškrtnout kolonku 1. vyhraný zápas ve 2. lize, Bravo.
 Druhý zápas jsme prohráli 8:2 a kdo ze sportovců si někdy zažil deku z prohraného zápasu, tak ví o čem mluvím, když řeknu, že soupeř z Ústí nad Orlicí byl papírově slabší než hráčky z Chrudimi a celkem v pohodě nás přejel. Bereme to jako zkušenost do dalších těžkých bojů.


10.10. turnaj mládeže Libereckého kraje, Turnov.
Když Komise mládeže v létě představila nový systém turnajů mládeže, spousta z nás bylo nespokojeno, každá větší změna může být nepříjemná a náš názor byl takový, že teprve čas a praxe ukáže jestli to bude změna k dobru. Prvním testem pro změnu byl právě turnaj v Turnově. Hráči jsou rozděleni podle výkonnosti do Divizí po 16-ti hráčích, takže spolu hrají hráči podobné úrovně. Z tohoto pohledu je to určitě krok dopředu.
 Za nás do Turnova přijeli bratři Komárkovi a Tereza Korpová. Patrik Komárek vybojoval 4. místo v divizi D, Filip Komárek tuto divizi vyhrál a posouvá se tím výše. Tereza Korpová vybojovala 5. místo v divizi C. Děvčata nyní hrají společně s kluky bez ohledu na věk, samostatně budou vyhodnocována 1x za rok, to už tak pozitivně nevídíme, ale akceptujeme tuto změnu.  
 V říjnu náš tým C také hrál zápasy okresního přeboru 2. stupně. Zatím jsme odehráli 4 utkání. V prvním zápase jsme se potkali s TJ Jiskra Kamenický Šenov B a vyhráli jsme 18:0
 Do druhého zápasu jsme nastoupili v silnější sestavě, čekal nás zkušený soupeř ze Zákup. Zákupy C jsme porazili 11:7 V dalším zápasu jsme opět dali šanci našim nejmladším a zvítězili jsme nad Zákupy D 15:3 Do Nového Boru jsme odjeli zase se zkušenějšími hráči a zvítězili jsme 14:4 Náš B tým se na své zápasy divize žen teprve chystá, v příštím článku se dozvíte jak se mu dařilo.    
                                                                                                              Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.


                                                 Bronzová medaile z republikového turnaje.
  Stolně tenisová sezóna je v plném proudu, rádi vás budeme zase informovat o dění v tomto krásném a náročném sportu. První velká akce po nucené pauze byl bodovací turnaj mládeže našeho kraje. Všichni měli velká očekávání, děti se těšily na kamarády , dospělí byli zvědaví a trochu se báli kolik vlastně dětí dorazí. Obavy byly zbytečné, turnaje se zúčastnilo 64 dětí, což je nadprůměr. S ostatními trenéry jsme se shodli na tom , že Korona nám v tomto směru neublížila. Ty oddíly, které se skutečně věnují práci s dětmi se velice rychle po nějakých ztrátách oklepaly a dnes jsou na normálu. Ten kdo má děti pouze papírově kvůli dotacím a jiným nesmyslům, měl problémy vždy.
 
Turnaj proběhl 5. 9. v Liberci a byl spojen s krajskými přebory mužů a žen,
mě se toto propojení velmi líbí, děti mohou vidět v akci ty nejlepší z našeho kraje, mohou vidět své trenéry jak se potí u stolu atd. Pro Akademii to byly hotové medailové žně, přivezli jsme si jich 5, Romana Korpová ml. v kategoriích U15,U17 a v ženách, Korpová Tereza v kategoriích U11 a U13,Romana Korpová st. v kategorii ženy.
Pro naši kondiční trenérku to bylo vůbec první ocenění ve stolním tenisu.

19.6. a 20.6. proběhly kontrolní turnaje, kde stojí za zmínku pěkný výsledek Filipa Komárka, který se probojoval do finálové osmičky. Děvčata byla ve svých kategoriích nejlepší. 4.9. byla Akedemie na turnaji Pinká celá rodina v Zákupech, na turnaj jezdíme pravidelně každý rok, letos nás reprezentovali 3 páry. Petr Korp st. s Romanou Korpovou ml. získali stříbro a Jiří Komárek a Patrik Komárek vyhráli cenu útěchy.


11. - 12. 9. proběhl první celostátní bodovací turnaj mládeže v Praze, v minulých letech se mohl zúčastnit prakticky každý, letos hráče nominuje krajský svaz podle žebříčku. Z českolipského okresu mohly vyrazit naše 2 hráčky a Viktorie Čupcová z Nového Boru, tato nominace nás těší, Viky byla v létě na soustředění Akademie v našem dočasném domově Sloupu v Čechách. Dařilo se zejména Romaně Korpové ml., která společně s Lucií Maurerovou z TSM Kladno vybojovala bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále tyto dvě kamarádky vyřadili 1. nasazený pár a  v semifinále byly 2 bolónky od postupu. Tereza Korpová si přivezla jedno vítězství v kategorii U13 a to byla dobrá příprava na listopad, kdy bude hrát svou kategorii U11.Od Terezy se letos dá očekávat velký skok v republikovém žebříčku, tak uvidíme.

 Letní příprava byla prímová jako vždy, byli jsme na dobrém soustředku v Hořicích a naše soustředění ve Sloupu jsme koncipovali velmi individuálně pro každého hráče, každý trénoval to co mu jde nejméně. Jako v minulosti dorazil Karel Gaydoš se svými svěřenci z pražské Sparty. Na konci jsme si mohli říct, děti dostaly přesně to co potřebovaly. Velký dík zasíláme do Sloupu, opět pro nás připravili vše potřebné, doufáme, že naše přítomnost je prospěšná  i pro stolní tenisty ze Sloupu. Děkujeme.

Děvčata polovinu svých tréningů hrají v Liberci a půlku u nás, domluvili jsme se s Libercem na užší spolupráci a děvčata hrají mládežnické soutěže za Liberec a soutěže dospělých za Akademii. Součástí dohody byl návrat Petra Korpa ml. zpět do Kamenického Šenova, Petr je nyní na 1. místě v žebříčku libereckého kraje v kategorii U19 , bude nám pomáhat s přípravou mládeže, chce si odpočinout od ligových utkání a také věnovat studiu.

 Co nás ještě čeká? Spousty turnajů, tréningů, soutěžních utkání v okresní soutěži, krajské divizi a 2. ligy žen.
Stále pevně věříme, že brzy v Kamenické Šenově stolně tenisové slunko opět vyjde ven.

                                                                                                                   Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

Setřásli jsme Soudruha, setřesme i Kovida.

Přinášíme vám pohled na situaci ze sportovního prostředí, malého sportovního klubu, obyčejné rodiny. Profesionální sportovci mohou trénovat, soutěžit, amatéři nemohou.

Ve skutečnosti mohou trénovat i amatéři, i když velice omezeně a ne třeba přímo svůj zamilovaný sport. Se soutěžemi mají amatéři smůlu.

Nedovedu si představit, že by nemohli profíci na scénu, co bychom v televizi sledovali?

Tolik seriálů snad ani není. Přejme jim to a doufejme, že se k nim brzy připojíme.

Co my starší a staří, něco jsme již zažili a těžkými situacemi prošli. Nejhůře na tom jsou děti a dospívající, potřebují nyní naši trpělivost, sílu, nápaditost.

My máme 3 děti, sleduji tak jejich výuku v přímém přenosu při on-line hodinách a je mi jich velmi líto. Většina učitelů pochopila výjimečnost doby a děti netrápí.

Děti potřebují, blbnout, normálně se učit, prát se, zamilovávat se a spoustu dalších věcí, ke kterým jsme my měli příležitost, apeluji tak na ty kdo na to má vliv – Dodávejte našim dětem sílu, neberte ji jim.

Dětem a dospívajícím bych rád pomohl s jednou věcí, je těžké nemít co dělat, protože z toho člověk zleniví. Lenost je ubíjející stejně tak jako nuda, působí na nás velice negativně. Je důležité se donutit k nějaké akci, cokoliv kde se budete hýbat, přemýšlet. Pokud se donutíte, nejtěžší je právě to, začít s nějakou akcí, po pár minutách zjistíte, že je to fajn a bude vám lépe, příští den znovu a znovu, lenost tak postupně přemůžete.

My jsme si koupili domů šipky, je to velká zábava a skvělý sport. Šipky jsme dokázali hrát asi měsíc v kuse, teď vymyslíme něco dalšího.

K samotnému lock downu v naší zemi je spousty názorů, stanovisek, výkřiků, pravd.

Je těžké se v tom zorientovat, až nás budou chtít držet jen doma, pak bude teprve zle, doufejme, že k tomu nedojde. Jak připomíná nadpis článku, naše země se v minulosti dokázala vypořádat s velkým zlem a na to bychom měli být pyšní a získat z toho sílu pro další boj. Rozumně ochraňme své rodiče a prarodiče.

Ke stolnímu tenisu, okresní a krajské soutěže jsou zrušeny, alespoň v okresu Liberec, v našem okresu zatím nevíme, myslím ale, že už je po sezóně. Další by se měla rozjet v září.

Co to konkrétně znamená pro Akademii stolního tenisu? V soutěžích máme 3 družstva. A tým stihnul ve 2. lize žen odehrát 2 utkání, děvčatům se podařila uhrát jedna remíza se silným celkem, to dávalo slušné naděje na udržení v soutěži, teď to vypadá, že se bude celý rok opakovat. B tým neodehrál jediné soutěžní utkání v divizi Libereckého kraje. C tým odehrál 2 vítězná utkání v okresní soutěži 2. stupně s ambicemi na postup o soutěž výše.


Akademie stolního tenisu v září a říjnu.

U nás v klubu pevně věříme v to, že až budete v listopadu číst tyto řádky, situace okolo krize bude již lepší.
V žádném případě si nedovolíme komentovat kroky naší vlády, ať se nám líbí nebo ne. Můžeme snad, ale přispět k dobré náladě, která je teď důležitá. Pokud jsme nemuseli, doma jsme se nedrželi a jakmile to bylo možné vyrazili jsme na turnaje a zápasy. Pro mě osobně bylo milé překvapení jak vysoká účast na akcích byla a kolik nových dětí se objevilo. Více než hru a výsledky jsem sledoval děti jak byly šťastné, energie okolo nich byla neuvěřitelně silná. Roušky nikomu nevadili, hlavně, že mohly být zase spolu, v zápase si to tvrdě rozdat a po zápasu se zasmát.

Z Liberce jsme přivezli 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili, úspěch byl o to větší, že nechyběl nikdo kdo by mohl promluvit do celkového výsledku. Začátkem října jsme měli premiéru v soutěži 2. ligy žen . V prvním a druhém kole nás čekali dva velice silné týmy z Prahy, nečekali jsme, že bychom mohli urvat nějaké body. V prvním utkání jsme dostali náklep od TJ Slavoj Praha B a to 1:9, čestný bod uhrála Míša Výborná. Pak jsme měli 3 hodiny pauzu, dali jsme si skvělý, ale lehký oběd, kuře, domácí brambory a lusky, manželka zabodovala, to byl ten den již náš druhý bod. Viděl jsem na děvčatech, že chtějí něco k zápasu slyšet tak jsem jim řekl pravdu. “Jsem na vás pyšný a každý trenér by byl, rvaly jste se, bojovaly jste a to, že jsme prohráli nic neznamená, zaplatili jsme nováčkovskou daň“.
V druhém zápasu proti TJ ABC Braník děvčata vybojovala cennou remízu 5:5, bylo vidět, že se zklidnila a hrála to co umí. Po těchto utkáních říkám, že to bude velmi těžké, ale na záchranu v této těžké soutěži nějakou šanci máme.
V okresní soutěži 2. stupně dospělých jsme zatím odehráli 2 utkání. K našim vítězstvím výrazně přispěl Filip Komárek, který ještě neprohrál.  

Za Akademii stolního tenisu
Petr Korp.

           

 Letní příprava sportovců Akademie stolního tenisu. 


Letošn Naši svěřenci se přes prázdniny připravovali v Novém Boru, Hořicích a ve Sloupu v Čechách.

Rád se zastavím u soustředění ve Sloupu, které jsme spolupořádali. Chci tímto moc poděkovat sloupskému oddílu, zejména pak Luďkovi Dragounovi a Jaroslavu Studničkovi.

Vytvořili pro všechny účastníky skvělé podmínky, svačiny, obědy, pitný režim, dobrou náladu.

Jeden den , když jsme se vraceli z oběda, na nás čekal starosta obce Jaroslav Studnička a měl pro všechny děti připravenou zmrzlinu zdarma. Když jsme se sloupskými před 2 lety začali spolupracovat, tušil jsem, že to bude dobré, teď říkám Sloupáci jsou pro mě velcí borci.

Soustředění se účastnili 2 kluci z pražské Sparty, 2 děvčata z Nového Boru, 4 děti z našeho oddílu a 3 kluci ze sloupského oddílu. Měli jsme 3 trenéry, již tradičně dorazil Karel Gaydoš ze Sparty, o kondiční přípravu se postarala Romana Korpová st.

Tentokrát se nám podařilo zajistit skvělé sparingy, Lukáš Jindrák, náš odchovanec hrající divizi v České Lípě a Petr Korp ml. hrající 3. ligu v Liberci. Díky oběma klukům děti dostali přesně to co potřebují. Zejména Lukášovi nyní přeji, aby se svým týmem postoupil z divize do 3. ligy, herně na to určitě má.

Na naše webové stránky www.akademiest.cz jsme umístili nějaká videa z tréningu, mrkněte na to, uvidíte , že stolní tenis skutečně není jen rekreační sport. Videa naleznete v sekci Trenéři/video.

V průběhu září jsme stihli pár turnajů, i když nám 2 zrušili.

Turnaje v Markvarticích se zúčastnili, Romana Korpová ml., Romana Korpová st., Petr Korp st., Filip Komárek, Patrik Komárek. Skvěle hrál Filip, který byl 3. v B finále. Dobře si také vedla Romanka, která ve skupině dokázala porazit Markétu Nolovou a také zkušeného krajského matadora Pavla Oliveriuse, na postup do A finále to i tak nestačilo. Ve čtvrtfinále B finále jsme se radovali ze skvělého a dramatického zápasu mezi Romankou a Filipem, který po velkém boji vyhrál. Celkově 2. místo obsadil Lukáš Jindrák a mezi ligovými hráči se určitě neztratil. Bravo.

Na turnaj Pinká celá rodina v Zákupech jsme vyslali 3 páry.Petr Korp st.+Romana Korpová ml., Filip Komárek+Jiří Komárek,Romana Korpová st. + Tereza Korpová. První jmenovaná dvojice obsadila 2. místo. Komárkovi vyhráli útěchu.

13.9. po 7 měsících proběhl republikový turnaj v Praze, přísná hygienická opatření nám nevadila, velký turnaj nám všem chyběl.

Petr Korp ml. zahrál skvěle, v A skupině dorostu se probojoval mezi nejlepší 24 hráče a na místě dostal nabídku hrát 2. ligu na střídavý start z Mladé Boleslavi.

Romana Korpová ml. v B skupině vyhrála 2 těžké zápasy a postoupila do finále z 1. místa, v 1. kole svůj zápas tentokrát nezvládla a utekl ji postup do A skupiny na příští republice.

Tereza Korpová odehrála skvělý turnaj a v kategorii nejmladších žákyň zatím čeká na vítězství. Terezka bude tuto kategorii hrát ještě 3 sezóny, ukazuje se ,že ty 2 poslední bude na předních místech žebříčku.

Chtěl bych vás srdečně pozvat na utkání 2. ligy žen, 3.10. přijedou do Kamenického Šenova 2 pražské celky. Od 10.00 h se naše děvčata utkají s týmem TJ Slavoj Praha a od 15.00 potom s TJ ABC Braník.  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

                   
    
    Září 2020 - Akademie stolního tenisu vstupuje do nové sezóny. 

Letošní letní příprava je stejná jako v minulých letech, náročný tréning je střídán s odpočinkem.

Někteří naši svěřenci stihnou až 3 soustředění, my trenéři jsme měli možnost podívat se jak probíhá soustředění libereckého klubu v Novém Boru , kde jsme měli 2 děti .Akce v Novém Boru se nám moc líbila, skvělí trenéři, perfektní zázemí, výborné jídlo, skvělá atmosféra, zkrátka soustředění jak má být.

Čeká nás ještě příprava v Hořicích a také naše soustředění ve Sloupu v Čechách. Během přípravy v Hořicích odjíždíme na 1. ostrý start do Havířova, kde se zúčastníme mezinárodního turnaje.

V září začínají soutěže dospělých a také turnaje mládeže.

Do nové sezóny jdeme s třemi družstvy a těmito cíli. A tým bude hrát 2. ligu žen, velký úspěch pro děvčata bude , pokud se v soutěži udrží.

B tým složený z mladých nadějných hráčů, své kondiční trenérky a svého trenéra vstupuje do soutěže dospělých poprvé, budeme chtít okresní soutěž 2. třídy vyhrát a postoupit o soutěž výše.

C tým bude hrát krajskou divizi žen, cílem je získat co nejvíce zkušeností.

V kategorii mládeže bychom chtěli obhájit první místo ve starších žákyních Libereckého kraje a máme hráčku, která by mohla být první v kategorii nejmladších žákyň. Chtěli bychom získat první velkou medaili pro jednoho z bratrů Komárků také na krajské úrovni.

Chtěl bych vás srdečně pozvat na utkání 2. ligy žen, 3.10. přijedou do Kamenického Šenova 2 pražské celky. Od 10.00 h se naše děvčata utkají s týmem TJ Slavoj Praha a od 15.00 potom s TJ ABC Braník.

Utkání se budou hrát ve velké hale ZŠ, kde se dá zápas z tribuny sledovat. Přiložená fotografie je z letošního soustředění v Novém Boru.  

Za Akademii stolního tenisu
Petr Korp.

          


Akademie stolního tenisu v sezóně 2019-2020  

V říjnovém vydání Šenovských Listů minulého roku jsme zveřejnili cíle pro sezónu 2019-20. Naším prvním cílem byla práce s našimi svěřenci na technice úderů, práci nohou a taktice při zápasu, těmto 3 věcem jsme podřídili naši přípravu a já celou akci hodnotím velmi pozitivně, vidím zlepšení u všech hráčů. Druhým cílem bylo vyhrát ženskou divizi Libereckého kraje a pokusit se dostat do 2. ligy. Naše děvčata o tomto plánu věděla a já jsem rád , že tím nebyla svázána, soutěž v pohodové a sportovní náladě vyhrála. Odměnou jim je přímý postup do 2. ligy. Třetím naším cílem bylo vybojovat 2 místa na Mistrovství ČR, třetí a nejtěžší cíl jsme splnili a překročili. Na Mistrovství ČR se kvalifikuje pouze 40 děvčat a 64 chlapců. Romana Korpová ml. se kvalifikovala na mladší a starší žákyně v jednotlivcích, společně pak s Barborou Prouskovou na MČR družstev ve starších žákyních. Všechna mistrovství jsou posunuta ke konci roku a my vás budeme rádi informovat jak to dopadlo. V uplynulé sezóně jsme se účastnili turnajů mládeže Libereckého kraje, jezdili jsme na bodovací turnaje ČR a také na seriál turnajů Grand Prix v Praze. Pořádali jsme sérii mini soustředění v Markvarticích a účastnili jsme se krajských soustředěních. Byla to hodně nabitá a náročná sezóna. Jak naši hráči dopadli? Terezka Korpová obsadila 3. místo v konečném žebříčku Libereckého kraje v nejmladších žákyních, věříme, že se brzy začne prosazovat i na republikové úrovni. Baruška Prousková obsadila také 3. místo v Libereckém kraji v mladších žákyních a už pár let se udržuje v nejlepší trojici hráček a to není vůbec jednoduché. V republikovém žebříčku Bára obsadila 32. místo z 81 hodnocených hráček. Romana Korpová ml. obsadila shodně 1.místo v mladších i starších žákyních Libereckého kraje. V republikovém žebříčku Romanka obsadila výborné 21. místo. Pokud si děvčata udrží tuto výkonnost do dorosteneckého věku, nebude pro ně problém hrát 1. ligu. Mají pro to ty nejlepší předpoklady. Patrik Komárek obsadil pěkné 24. místo v mladších žácích v Libereckém kraji, Patrik si také zkusil boje na republikové úrovni, příští rok bude ještě ve stejné kategorii a my čekáme větší skok v žebříčku. Filip Komárek se umístil na skvělém 10. místě ve starších žácích Libereckého kraje, Filip vylétl asi nejviditelněji z celé Akademie za tak krátkou dobu, nyní ho čeká těžký přechod mezi dorostence, moc rádi mu v tom pomůžeme. Petr Korp ml. v současné době hráč SKST Liberec , jeden ze zakladatelů Akademie a také její trenér, obsadil 3. místo v dorostu Libereckého kraje, nutno podotknout, že jako jediný z první trojky zůstává ještě rok v dorostu, v příští sezóně chce vyrazit na všechny republikové turnaje, letos se mu to krylo se soutěžními zápasy. Sezóna 2019-20 byla skvělá a my se již teď připravujeme na tu novou, která začne po letních prázdninách, nově teď jezdíme do České Lípy, kde svaz stolního tenisu zařídil krajské tréningy, sjíždí se tam nadějní hráči z Č. Lípy, Nového Boru a od nás z Akademie, tréningy vede zkušený trenér Aleš Bayer. Fotografie je právě z této akce. Jsem moc rád, že se lidé u nás ve městě zajímají o sport a také o ten náš, stolní tenis. Občas s někým prohodím pár slov o pinčesu ,vím, že lidé rádi čtou naše články a proto v tom budeme pokračovat, samozřejmě do té doby dokud bude o čem psát.  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
 
    

 Bravo.  Děvčata z Akademie stolního tenisu postoupila do 2. ligy.

Po delší přestávce se bude v Kamenickém Šenově hrát opět kvalitní soutěž ve stolním tenisu.

Jako první věc , kterou jsme po postupu řešili , bylo, kde budeme tuto soutěž hrát. Oslovili jsme proto souběžně starostu města, místostarostu města a ředitele základní školy.
Chci tímto moc všem třem poděkovat za rychlé a vstřícné jednání. Soutěž budeme hrát v základní škole.
Děkujeme.

 Divizní soutěž děvčata vyhrála s velkým přehledem, v posledním hraném kole měl ještě teoretickou šanci na výhru v soutěži Turnov a tak na svou soupisku zařadil velmi silnou hráčku Ilonu Longinovou.
Naše děvčata se této výzvy nezalekla a Turnov porazila 4:1 V soutěži jsme prostřídali 5 hráček, největší podíl na úspěchu měli Míša Výborná, Romana Korpová ml., Barbora Prousková, zkušenosti v pár zápasech získávali také Romana Korpová st. a Tereza Korpová.
V příštím čísle vás budeme podrobněji informovat o celé sezóně, byla velmi úspěšná a zábavná, chystáme také jeden větší přestup.  

 Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
    
         

Akademie stolního tenisu přeje všem, aby se život vrátil do normálních kolejí.

Všechny nás, sportovce i nesportovce potkala situace zcela výjimečná a nepříjemná.
Vedení Akademie přeje všem nejen z Kamenického Šenova aby se jich tato věc dotkla co nejméně, zároveň doufáme, že koronavirus bude co nejdříve minulostí.
Dovolujeme si zařadit fotografii z roku 2014, v horní řadě druhý z leva můžete vidět Lukáše Jindráka a druhý zprava je Petr Korp ml.
Oba dva chlapci z K. Šenova jsou již pomalu dospělý a oba dva úspěšně hrají vysoké soutěže ve svých klubech.
Chtěl bych ještě touto cestou zaslat gratulaci děvčatům z oddílu stolního tenisu TJ Jiskra K. Šenov ke 3. místu v krajské divizi žen, tento oddíl jsme s manželkou před více než 10-ti lety založili, ale o tom snad někdy příště.    

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

      
Velký úspěch sportovců z Akademie stolního tenisu.

Velice náročná příprava pro naše svěřence byla v posledních měsících nasměrována k nějakému většímu úspěchu na republikové úrovni. Kromě klasiky jsme nově zařadili do naší přípravy seriál turnajů Grand Prix, který je výkonnostně na velmi dobré úrovni. Na prvním z nich naši hráči uhráli dobré výsledky, na druhém již uspěli a naznačili tak své možnosti vyhrávat těžké zápasy. Týden na to přišel velký úspěch na bodovacím turnaji ČR v Hostinném.

14.12. Hrádek nad Nisou, bodovací turnaj mladších a nejmladších žáků Libereckého kraje
Romana Korpová 1. místo, Terezka Korpová 3.místo, Patrik Komárek 1. místo v útěše.

15.12 Hrádek nad Nisou, bodovací turnaj starších žáků a dorostu Libereckého kraje.
Romana 1. místo ve starších žákyních a 3. místo v dorostu. Filipovi Komárkovi se zde podařilo porazit stále se zlepšujícího Filipa Wolfa z Liberce.

27.12. turnaj Děčín, na turnaj do Děčína jezdíme pravidelně , byli jsme tu po osmé. Petr Korp ml. zde dosáhl zatím nejlepšího výsledku a obsadil 9-16 místo. Jsem rád, že jsem Petrovi dopomohl k bronzové medaily ve čtyřhře, v konkurenci divizních a ligových hráčů to byl výsledek nad naše očekávání.

28.12. Mini soustředění v Markvarticích . Pokračujeme ve spolupráci s pražskou Spartou, za Spartu zde byl trenér Karel Gaydoš a dva dobří hráči Vašek Matoušek a Pavel Šourek. S přípravou pomáhal Petr Korp ml. O kondiční přípravu se skvěle postarala Romana Korpová st.

29.12. - 31.12. Soustředění v K. Šenově . nejúspěšnější oddíl stolního tenisu Libereckého kraje SKST Liberec uspořádal soustředění v našem městě kde jsou špičkové podmínky pro tento sport. Ti nejlepší trenéři, špičkový sparing, to jsme si nemohli nechat ujít . Jsme také moc rádi, že i my jsme mohli být při výcviku nadějných hráčů, kdy náš trenér neodmítl pomoct.

4.1. - 5.1. Bodovací turnaj ČR v Liberci a Jablonci nad Nisou. Na turnaj jsme dorazili v této sestavě, Barbora Prousková, Romana Korpová ml., Tereza Korpová, Filip Komárek, Patrik Komárek.  Na turnaji jsme neuspěli.

11.1. - 12.1. Turnov, bodovací turnaj Libereckého kraje. Hráli jsme ve stejné sestavě jako týden před tím. Našim svěřencům se povedlo postoupit do hlavní soutěže a to úplně všem, Romana Korpová přivezla 3 zlaté medaile , ( ml. žáci,st. žáci,dorost) Barbora Prousková 3 bronzové medaile ve stejných kategoriích, Bára tady zahrála fantasticky . Terezka byla poprvé ve své kategorii druhá za Pavlínou Ortovou z Hrádku a před dobře hrající Markétou Fuchmanovou z Turnova. Kluci Komárkovi se pomalu, ale jistě prokousávají k dobrým výsledkům, tentokrát z toho bylo 9-16 místo shodně pro oba, Patrik v ml. žácích a Filip ve starších.

19.1. Krajské přebory dospělých. Mužská kategorie byla velmi silně obsazena .Turnaj vyhrál liberecký extraligový hráč Jakub Seibert. Petr Korp ml. byl 9-16 místě. Ženská kategorie byla  slaběji obsazena, turnaj vyhrála novoborská Natálie Nykodýmová před naší Romankou, Baruška byla 5.

26.1 Grand Prix Praha. Na turnaji jsme byli v tříčlenné sestavě. Filip Komárek se již dotýkal poháru, kdy v semifinále měl 2 mečboly, nakonec z toho bylo 4. místo před Romankou. Báru vyřadil ve čtvrtfinále ve skvělém utkání právě Filip.

1.2. - 2.2. Jaroměř, Hostinné, bodovací turnaj ČR. Romana Korpová ml. tu obsadila 9-12 místo. To je výsledek, který přesahuje naše hranice, není moc hráčů z kraje, kterým se to povedlo. Bravo. Za měsíc a půl jsme posbírali 13 medailí, to je více kusů než máme členů a to začneme pomalinku měnit, chtěli bychom do letní přípravy zařadit 2 nové hráče, na to nám bude naše kapacita ještě stačit. Stejně tak jak vás informujeme o počtu získaných medailí, budeme vás poctivě informovat o počtu našich členů, reálných hráčů.  

               Okénko do historie č. 4

Vlasta Depetrisoá  1920 – 2003
V roce 1939 získala Vlasta Depetrisová titul mistryně světa v Anglii ve Wembley. Celkově tato skvělá hráčka získala 14 medailí z MS, patřila tak k nejlepším hráčkám své doby. O tehdejší kvalitě československého stolního tenisu svědčí i to, že se Vlasta nikdy nestala mistryní republiky v jednotlivcích.

Listopad / prosinec

Měsíc prosinec bývá každoročně pro stolní tenisty náročný, kromě bodovacích turnajů mládeže, probíhají v prosinci Vánoční a novoroční turnaje dospělých. Akademie dostala pozvání na 5 turnajů.
Jeden z nich jsme stihli odehrát před uzávěrkou Listů.7.12. jsme se zúčastnili turnaje ve Svoru, kam se pravidelně sjíždí stolní tenisté našeho okresu. Byla to pro nás důležitá zkouška toho jak obstojí naši svěřenci v soubojích s dospělými na okresní úrovni. Romana Korpová ml. dokázala porazit Marka Najmana z Volfartic, kterému patří průběžné 12. místo v okresním žebříčku se 70% úspěšností, dále pak také Kateřinu Libichovou ze Cvikova. Filip Komárek dokázal porazit dobrého hráče Jirku Procházku ze Svoru, který má pěknou úspěšnost 60% v soutěži. Dobře bojoval také Patrik Komárek, který si odvezl 1 vítězství. Po novém roce nás čeká plánování na příští sezónu, pokud vstoupíme do soutěže dospělých, budeme mít dobrý tým se slušnými ambicemi.
17.11. a 1.12. jsme se zúčastnili bodovacích turnajů libereckého kraje v České Lípě a K. Šenově. Romana Korpová ml. získala zlatou medaili, Barbora Prousková bronzovou medaili, Terezka Korpová 2 bronzové medaile, Patrik Komárek obsadil velice dobré 15. místo
10.11. jsme byli na dobře obsazeném turnaji Grand Prix v Praze, Romana Korpová a Filip Komárek postoupili ze skupiny a oba 2 pak vypadli v 1. kole soutěže. Nejvíce vyhraných zápasů a obdivu si odvezla Terezka Korpová, na medaili to zatím nestačilo, ale desetiletí kluci a děvčata již vědí, že si musí na sedmiletou Terezku dávat velký pozor. ¨
16.11. proběhl republikový turnaj v Hluku, kde se svěřenci Akademie objevili, Romanka s Baruškou odehrály skvělé zápasy s těmi nejlepšími. Od začátku sezóny jsme byli na 3 republikových turnajích, posouvat se v žebříčku směrem nahoru je strašně těžké. Baruška Prousková začínala na 33. místě, nyní je 26. Romanka Korpová začínala na 22. místě ,nyní je 19.
To co nám nyní v našich plánech nehraje do karet je turnaj 24 nejlepších hráček republiky v Havířově 14.12. ,kam se děvčata nominovala, Romanka přímo, Baruška jako náhradnice. Na tomto prestižním turnaji se rozdává více bodů do žebříčku a my se bohužel turnaje nemůžeme zúčastnit.  
24.11. proběhlo v Turnově 2. kolo krajské divize žen. Skvělé výkony tu předvedla Bára a v divizním žebříčku vylétla na 2. místo za naší Míšu Výbornou. Nechali jsme také zahrát Terezku a zatím si držíme 1. místo v tabulce.
7.12. se Terezka zúčastnila výběrového soustředění s názvem HBO ( hledáme budoucí olympioniky ) V Litoměřicích.
  
              

Okénko do historie č. 3

Marie Kettnerová 1911 – 1998
Marie Kettnerová patřila k nejúspěšnějším stolním tenistům v naší historii. Marie byla útočnice známá svou silou lvice a tvrdým forhendovým smečem. Na mistrovstvích světa získala 6 zlatých,5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Tu poslední v roce 1950 na MS v Budapešti.
Spisovatel Ota Pavel napsal povídku Jak Bohoušek Váňa oplatil slzy Marušky Kettnerové, v pár větách zmínil také Marii. „Maruška Kettnerová byla krásná, měla vlasy jak uhel a černý tmavý oči, který pořád vypadaly, jako by se smály, a na nich se houpala loď. Ve skutečnosti to byly podmanivý oči. Maruška vypadala skutečně jak krásná námořnice a taky to věděla, protože když hrála, mívala nahoře na svetříku bílou plátěnou kotvu a na krku místo šátečku malou děravou rybářskou síť. Kdekdo ji miloval, protože byla krásná a milá, a to jsou dvě vlastnosti, které se těžko hledají ve světě širém.“  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
říjen 2019
Akademie stolního tenisu přivezla 8 medailí. 

V měsíci říjnu a na začátku listopadu jsme se zúčastnili 3 turnajů mládeže libereckého kraje.

Turnaje proběhly v K. Šenově, Turnově a Chrastavě. 4 zlaté,1 stříbrná a 3 bronzové medaile.

Chválím a děkuji všem našim svěřencům za skvělé výsledky, ale hlavně výkony. Je radost sledovat naše hráče jak s pokorou přijímají výhry a porážky, nerozčilují se když se jim nedaří, nepovyšují se když soupeře drtí, soustředí se na svůj výkon. V krajském měřítku je nyní akademie na vrcholu, pracujeme na tom abychom zaznamenali větší úspěchy také na republikové úrovni, k tomu nám posloužil turnaj v Havířově, který byl také v říjnu.Za zaznamenání stojí průběh zápasu Romanky s 10. hráčkou ČR , Anežkou Truněčkovou z Hradce Králové , za stavu 1:1 a 10:4 pro Romanku přišel zlom, pravděpodobně se zalekla výhry nad takovou hráčkou a slibně rozehraný zápas o postup mezi 16 nejlepších nakonec prohrála.

10.11. vyrážíme na turnaj Grand Prix do Prahy, je to celý seriál turnajů na celou sezónu, který je úrovní silnější než bodováky krajské a o něco slabší než republikové turnaje. Trenéři akademie se rozhodli, že tyto turnaje mohou být přesně to co v současnosti  naši hráči potřebují.

Začátkem října jsme dostali šanci dotknout se hvězdy , Richard Výborný nyní trénuje v Liberci skupinu špičkových hráčů, Moniku Pařízkovou, Michala Blinku a také našeho hráče Petra Korpa ml. Absolovali jsme s nimi společný tréning. Naši hráči měli za úkol sledovat nasazení těchto hráčů. My trenéři jsme sledovali práci Richarda a Richard byl tak hodný, že když měl chvilku, mrknul také na naše hráče. Richard Výborný je náš bývalý reprezentant, účastník velké Olympiády ,na vrcholu své kariéry dokázal porazit mistra světa Jana Ove  Waldnera, tím se nemůže pochválit moc hráčů. Nabízí se abychom Richarda zařadili do Okénka do historie, ale Richard má na to ještě čas, stále aktivně hraje jednu z nejvyšších soutěží. Potěšilo nás ,když jsme si povídali  a řekl nám ,že se mu líbí struktura našeho tréningu. Nejlépe splnil úkol Patrik Komárek, sledoval tréning těch nejlepších skutečně pečlivě. Patrik v poslední době udělal velký pokrok , z 46. místa z minulé sezóny skočil až na 25. místo, budeme ho nyní hlídat aby to nepřepálil. Věřím tomu , že Patrik získá příští sezónu svou 1. velkou medaili.

Naši hráči také byli v říjnu na krajském soustředění v Liberci , tréning skvěle vedl zkušený trenér Ivo Petříček společně s mladým sympaťákem Danielem Brumlichem, děkujeme.

Na konci října jsme byli v Turnově na 1. kole ženské divize, prostřídali jsme 4 hráčky, Michalu Výbornou, Romanu Korpovou ml. , Barboru Prouskovou a Romanu Korpovou st.

Postupně jsme si zahráli s těmito celky: Chrastava A ( výhra 4:1 ), Liberec B (výhra 4:1 ) , Turnov B ( výhra 4:1 ) , Chrastava B ( výhra 4:1 ) , Jiskra K. Šenov A ( výhra 5:0 ) , Turnov A ( výhra 4:1 ) Jsme rádi za takový vstup do soutěže, ještě nás čeká mnoho zápasů , cíl je, ale stále stejný.

Tabulka krajské divize žen po 1. kole

1. Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov A
2. Sokol Turnov B
3. Sokol Turnov A
4. Jiskra Kamenický Šenov A
5. SKST Liberec A
6. TTC Hrádek A
7. Spartak Chrastava A
8. TTC Hrádek B
9. Spartak Chrastava B
10. SKST Liberec B

Okénko do historie č. 2

Ladislav Štípek 1925 – 1998
Ladislav Štípek získal na mistrovstvích světa 5 zlatých medailí, celkově pak 19 medailí. Vynikající výkony podával zejména ve čtyřhře. V roce 1960 po zranění ukončil závodní kariéru a pokračoval jako trenér a to velmi  úspěšně, postupně trénoval reprezentaci Československa, Peru a Španělska.  

                                                                                                                                 Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.


           
   
           
7. 9. - 8. 9. 2019
Praha, bodovací turnaj ČR, nejml, ml. st. žactvo a dorost

Účast:
Bára,Terezka,Romana,Filip,Patrik,Petr

Výsledek
: 18. místo Romanka, 28. místo Baruška, čtvrtfinále čtyřhry Terezka, 3. místo ve skupině Patrik,
                   3. místo ve skupině Filip, 3. kolo finále skupiny B Petr

Slovo trenéra:
bodovací turnaje ČR jsou převelice náročné,sjíždí se tam ti nejlepší a ti odvážní.Je běžné,že čekáte na zápas 2-3 hodiny,můžete prohrát a zase 2 hodiny čekáte.Spousty hráčů a trenérů to čekání a porážky nevydrží a radši nejedou. Systém republikových turnajů je z motivačních a časových důvodů rozdělen na 2 skupiny,A a B. U děvčat skupinu A hraje 24 nejlepších a skupinu B zhruba 50 závodnic.U Chlapců je ve skupině A 48 nejlepších a zhruba 80 účastníků ve skupině B.U děvčat se ze skupiny B do sk. A můžete dostat tak,že budete
do 4. místa v B,naopak udržet se v A skupině znamená to,že nebudete v A sk. na 20-24 místě.U chlapců se takto sřídá 8 hráčů.Romance a Barušce se to povedlo,Romanka se udržela mezi 24 nejlepšími a Baruška se mezi 24 probojovala,BRAVO.Patrik, když vstoupil do haly tak řekl: tak to jsem nečekal.Ani já jsem nečekal,že Patrik na své 1. republice vyhraje nějaký zápas,nejvíce bodů, které uhrál v setu bylo 8 a to je fajn.Nečekal jsem vítezství ani u Filipa,ale Filip překvapil a jeden zápas po velkém boji 3:2 vyhrál. Filipovi nakonec postup ze skupiny utekl o jeden set.Petr bude mezi dorostenci ještě 2 sezóny,k postupu do A skupiny mu chybělo 1 vítězství,když rozhodující zápas prohrál s Hradeckým Tesolinim.Terezka bojovala jako lvice, na vítězství v jednotlivcích to zatím nestačilo,to co už ale umí v 7 letech je velice nadějné. Všichni Bravo!

       

31. 8. 2019
Nový Bor,bodovací turnaj nejml., mladších a st. žáků

Účast:
Terezka, Báruška, Romanka, Patrik, Filip

Výsledek:
1.místo Bára, 1.místo Romanka, 2. místo Terezka, 7. místo Filip, 4. místo útěcha Patrik

Slovo trenéra:
skvělé výsledky našich hráčů,bravo.Baruška si zlato musela vydřít se svou stálou soupeřkou Sofií Holasovou z Liberce,náročný a těžký souboj.Romanka na cestě za vítězstvím potkala 2 soupeřky,které jasně přehrála.Terezku zatím nesvazujeme taktickými pokyny,její čas teprve přijde.Filip se předvedl ve skvělé formě,jen s
libereckým Wolfem,nasazenou 2, chybělo trochu více odvahy a dohrání setu na 2:2, kdy vedl 9:5. Patrik mi udělal velkou radost, když do své hry zapojoval kombinační situace,které trénujeme,v tomto věku je to pozoruhodné.

               

18. 8. - 24. 8. 2019
Sloup v Čechách, soustředění

Účast:
Terezka, Báruška, Romanka, Patrik, Filip
Trenéři:
Karel Gaydoš,Korp st.
Kondiční trenér:
Korpová st.
Sparing:
Korp ml.

Slovo trenéra:
perfektně připravená akce ze strany sloupského klubu, výborné zázemí,dobré obědy,skvělé svačiny,nemuseli jsme se o nic starat, jen trénovat,za to moc sloupským děkuji a zejména pak Luďkovi Dragounovi.
Samotné tréningové jednotky jsme s Karlem a Romanou připravili dost dopředu a byly nejvíce zaměřeny na individuelní potřeby hráčů.S Karlem takto spolupracujeme již nějaký rok a já jsem za to šťastný,je hodně precizní a lidský.Velkou pozornost jsme věnovali fyzické přípravě,Romana je velký profík a nakládala dětem přesné dávky toho co stolní tenisté potřebují.Kromě klasiky zařazovala také tanec a balanční cvičení.Velkým přínosem byla přítomnost Petra,neúnavně se věnoval skupině A. Budu moc rád, když další akce bude zase na takové vysoké úrovni,za ty roky jsem ještě netrénoval tak skvělou skupinu,nebyl tam nikdo kdo by to kazil,všichni hodně dřeli a
také proto věřím,že se ta dřina brzy projeví,třeba již na 1. bodováku nebo 1. republice.

           

16. 8. 2019
Markvartice, tréning a mini turnaj

Účast:
Terezka, Romanka, Baruška, Patrik, Filip

Slovo trenéra:
dobrá akce za účasti 2 sparťanů,Pavel nám vyfouknul putovní pohár, moc dobře tady hrála Bára,která obsadila 3. místo

       

13. 8. - 17. 8. 2019
Česká Lípa, soustředění

Účast:
Terezka, Báruška, Romana

Slovo trenéra:
jsem rád,že děvčata byla na poměrně dobře obsazeném soustředku pod vedením zkušeného trenéra.

   
24. 6. - 28. 6. 2019
Letní Olympiáda dětí a mládeže.

Účast:
Báruška, Romana

24.6. – 28.6. proběhla letní dětská Olympiáda v našem kraji. Olympiádu pořádala města, Liberec, Jablonec nad Nisou a Bedřichov. Chceme i touto cestou poděkovat pořadatelům. Olympiády se zúčastnilo 3400 nejlepších mladých sportovců. Celý týden byl ozdoben skvělými výkony z různých sportů, Olympiáda splnila očekávání, byla úspěšná. Úspěšní byli i Šenováci, na Olympiádu se nominovala Barbora Prousková a Romana Korpová z Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov, z našeho kraje pak také:
starší žáci: Alexandru Rosu, Štěpán Waldhauser ( oba SKST Liberec ) starší žákyně: Monika Pařízková, Viktorie Kašubiaková ( SKST Liberec,Jiskra N. Bor )
mladší žáci: Jakub Vogel, Bohuslav Čermák ( oba SKST Liberec )

trenéři:
Ivo Petříček, Petr Korp ( Liberec, K.Šenov )

Baruška s Romankou nezklamala, bojovala s těmi nejlepšími z republiky  ve vyrovnaných zápasech a domů si přivezla Olympijského ducha, nová kamarádství a zkušenosti.
Liberecký kraj vybojoval 3 medaile,1 zlato ( čtyřhra mix starší žactvo), 2 stříbra ( družstvo starších žáků a starší žáci jednotlivci). Tolik medailí nikdo při takové konkurenci nečekal, bylo to příjemné překvapení. Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov je také strašně ráda za nové trenérské zkušenosti, náš trenér sledoval a radil se s nejlepšími trenéry, domlouval přátelská utkání a měl možnost trénovat Alexanra Rosu v Olympijském finále.

           

24. 5. - 26. 5. 2019
Praha, Prague Open, mezinárodní turnaj

Účast:
Bára, Romana, Petr


Slovo trenéra:
děvčata měla šanci zahrát si stejným systémem kterým budou hrát na dětské olympiádě. V soutěži družstev si postupně zahrála se Švícarkami, Maďarkami a Slovenkami. Se Slovenkami prohrála nejtěsnějším výsledkem 2:3, kdy rozhodující bitvu ve čtyřhře prohrála 2:3. Nejvíce oceňuji jejich samostatnost, na turnaji byla s libereckou výpravou a zvládla spoustu věcí sama. Bravo. Petr se probojoval do hlavní soutěže a to je úspěch, v konkurenci hráčů ze 14-ti zemí se neztratil. Bravo.

               
25. 5. 2019
Markvartice, turnaj dospělých

Účast:
Filip

Slovo trenéra:
Filip celý turnaj neodehrál,odjel s rodinou na očekávanou dovolenou, i tak jsem viděl,že si to užívá.V Markvarticích se hrálo na 6-ti stolech a v jednu chvíli bylo všech 6 stolů obsazeno našimi současnými nebo bývalými svěřenci, měl jsem radost, že mohu poradit jako za starých časů, ale hlavně jsme se zase mohli všichni společně zasmát.

 
24. 5. 2019
Vítáme u nás v klubu Barušku Prouskovou, věříme,že se Báře u nás bude líbit.

    

18. 5. 2019
Liberec,Mini Open

Účast:
Terezka, Baruška, Romanka, Patrik

Výsledek:
1.místo Romanka, 2.místo Baruška, 3.místo Terezka, finále útěchy Patrik

Slovo trenéra:
spojení pohybových aktivit se stolním tenisem vítám,byli jsme dobře připraveni,kondiční přípravě věnujeme spousty času.Všichni podali skvělý výkon a zúročili náročné tréningy, Bravo.

              

              

              

    

11. 5. 2019
Mistrovství České republiky

Účast:
Romanka

Slovo trenéra:
Romanka odehrála celý turnaj s pomocí naší kondiční trenérky a její maminky v jedné osobě a za podpory své menší sestry v pohodovém tempu. Na MČR se nominuje pouze 48 nejlepších hráček,je velká odměna a čest takový turnaj obsadit.Věřím,že příští rok od nás pojedou 2 hráči.


               

11. 5. 2019
Zákupy, turnaj dospělých

Účast:
Patrik, Filip

Slovo trenéra:
chlapci nám všem dělají radost,pomalu,ale jistě zařazují natrénované věci také do zápasů a je radost to sledovat,myslím, že v nové sezóně mohou potrápit mnohem zkušenější hráče. Bravo.

              
    
    

 
8. 5. 2019
Liberec, krajský tréning

Účast:
Terezka, Patrik

Slovo trenéra:
oba dva byli na krajském tréningu poprvé,hodně si mákli a myslím, že byli spokojeni. Děkuji svazu za uspořádání akce, rád jsem pomohl.

              

4. 5. 2019
Česká Lípa, turnaj dospělých

Účast:
Petr

Výsledek:
3.místo

Slovo trenéra: skvělá podívaná,výborně obsazený turnaj. Petr dokázal vybojovat v semifinále set s naším kamarádem Petrem Macelou,podle mě hráče prvoligové úrovně, který letos válel 3.ligu s 95% úspěšností.

    

1. 5. 2019
Česká Lípa,krajský tréning,mladší žactvo

Účast:
Romanka, Petr

Slovo trenéra:
Děkuji svazu za uspořádání kvalitního tréningu.

    

27. 4. - 28. 4. 19
Kamenický Šenov, bodovací turnaj st. žáků, dorostu, ml. a nejml.žáků

Účast:
Filip, Romanka, Terezka, Patrik

Výsledek:
Filip a Patrik shodně 2. místo v útěše ve svých kategoriích, Romanka 2. a 1. místo, Terezka 6.místo

Slovo trenéra:
Filip začíná být nebezpečný pro zkušenější hráče, ve finále útěchy prohrál v pěkném zápase s libereckým Volfem 3:1,nejvíc se mi líbil zápas s Andreou Šillerovou,zápas měl napětí,krásné výměny,vyhrát mohl kdokoliv, Filip dodržel taktické pokyny a nakonec zvítězil 3:1 Patrik odehrál také celý turnaj skvěle, kdy ho až ve finále zastavila talentovaná Pája Ortová,rozhodující 5. set zvládla díky zkušenostem o kousek lépe. Velký pozitivní vliv na kluky má jejich taťka, který je podporuje a svým klidným přístupem vytváří skvělou atmosféru.Romanka celý turnaj vyhrála bez porážky ve své kategorii,ve st. žákyních a dorostu ji porazila pouze dorostenkyně Vondráčková z Turnova.Pro Romanku to bylo specielní v tom,že postupně hrála se třemi svými bývalými spoluhráči, Lenkou, Tadeášem a Martinem ( 3:0,3:1,3:0 ) Měla obavy, protože bývaly časy kdy s nimi hrála vyrovnané zápasy, po 1. setu se však uvolnila a hrála to co má natrénováno.Terezka vyhrála svůj 1. zápas a byla strašně šťastná,hlavně si,ale celý turnaj užila. Všichni Bravo.Turnaj byl zajímavý také tím, že chyběli ti nejlepší hráči a tak jsme mohli sledovat v bojích o medaile také jiné hráče.

              


14. 4. 19
Nový Bor, regionální závody v gymnastice

Účast:
Romanka,Terezka

Slovo trenéra:
obě dvě děvčata získali zlato ve své kategorii, Romanka s radostí oželela medaili z krajských přeborů starších žákyň a jela si vyzkoušet také něco jiného. Já jsem strašně rád,že je to právě  gymnastika, gymnastika má v našem městě a v naší rodině velkou tradici,velice náročný sport a já jsem jen zíral co se šenovská děvčata za tak krátkou dobu naučila. Můj obdiv a dík patří Renatě Jakoubkové, která celý ten vlak rozjela a trenérkám Gábině a Romaně.

         


13. 4. 19
Liberec,krajské přebory

Výsledek:
1. místo Romanka,2.místo Petr

Slovo trenéra:
mám radost,že oba hráči již překonali svého trenéra, ( přeborník okresu a 3. místo na krajských přeborech v mládeži) a vyzkoušeli si ten pocit být přeborníkem kraje.Romanka s Bárou vybojovaly titul ve čtyřhře, Petr s Frantou také nenašli přemožitele. Bravo.Akademie stolního tenisu K. Šenov s radostí oznamuje, že
čestným členem oddílu se stal

Karel Gaydoš.
6. 4. 19
Zákupy  - Pinká celá rodina  

Účast:
 - Korpovi
( Petr, Romana, Romanka,Terezka)
 - Komárkovi ( Jirka, Filip, Patrik, Agáta) 


Komentář:
Již poněkolikáté jsme byli pozváni na turnaj do Zákup, tentokrát s námi k naší radosti jela rodina Komárků. Velice příjemná sobota, odpočinkový turnaj, pokec s přáteli.


              
 
    
 

5. 4. 19
Hrádek nad Nisou, tréning  

Slovo trenéra:
Vyhověli jsme přání trenéra Hrádku Martina Tacince a zatrénovali si s jeho svěřenci Pavlínou Ortovou a Erikem Marešem. Byl jsem nadšený z atmosféry, která na tréningu panovala, Martin odvádí skvělou práci. Pája je velmi talentovaná a pracovitá, vydržela hrát celý tréning ve vysokém tempu. Petr s Erikem také dobře makali. Doufám, že jsme pomohli a budu rád pokud akce bude mít pokračování.


    

 

3. 4. 19
Česká Lípa, přátelské utkání Loko Č.Lípa D - AST K. Šenov A 

Účast:
 - Loko Č.Lípa D:
Jan Gabriel,Lukáš Motlík ,Petr Rek,Ondra Choma
 - AST K. Šenov A: Bára Prousková,Rózi Studničková,Romana Korpová ml.,Filip Komárek


Výsledek: 17:1

Slovo trenéra:
Jsem moc rád,že jsme měli příležitost poměřit síly s kluky, kteří patří ve své kategorii k tomu nejlepšímu v kraji. Naši dřeli jak jen to šlo, ale na skvěle hrající kluky to nestačilo. Těšíme se na další zápas, bude zajímavé sledovat jestli se nám podaří získat trochu více bodů.


              

24. 3. 19
3. liga, SKST Liberec - Baník Most

Účast: Petr Korp ml. 

Slovo trenéra:
Petr dostal příležitost zahrát si v 15-ti letech 3. ligu, byl to jeho 5. zápas v této soutěži, ze 13-ti utkání dokázal 2x vyhrát. Bravo. Snažíme se plnit našim svěřencům jejich sportovní sny. Jsem rád, že to Petr druhou stranou vrací a pomáhá nám s tréningama.


         
24. 3. 19
bodovací turnaj nejml. a ml. žáků libereckého kraje, Turnov

Účast: Terezka, Romanka

Výsledek: 2. místo Romanka, 10. místo Terezka

Slovo trenéra:
skvělá hra obou dívek,zasloužené umístnění.

    

23. 3.19
Chrastava,bodovací turnaj nejml.a ml. žáků.

Účast: Terezka,Romanka,Patrik 

Výsledek: Romanka 1. místo 

Slovo trenéra:
byl jsem hodně zvědavý jak se bude dařit Patrikovi a byl jsem mile překvapen,budeme dále pracovat na technice úderů.Terezka bojovala jako tygřice, čeká na svou 1. výhru. Romanka potvrdila svou pozici mezi dívkami. Všichni Bravo.  
 

        
17. 3. 19
Mini soustředění Sloup v Čechách

Účast: Rózi, Romanka ,velká a malá Terezka, Filip, Patrik, Zdenda, Petr ml. a st., Jirka, David

Slovo trenéra:
příjemně strávený víkend,musím říct ,že děti i dospělí ze sebe vydali maximum. Soustředění bylo zaměřeno zejména na 1. spin,taktiku v zápase a smeče. Chci moc všem poděkovat, děkuji také gymnastce Elišce Horáčkové a fyzioterapeutce Míše Šilerové za pomoc s kondiční přípravou.

    

10. 3. 19
Turnov,bodovací turnaj st. žáků a dorostu

Účast: Romanka, Filip

Výsledek: 2.místo Romanka, 33.místo Filip

Slovo trenéra:
Filip s námi trénuje 3. měsíc a náročné individuelní tréningy začínají být na hře vidět, nečekali jsme,že takto brzy bude úspěšně bojovat v útěše a už vůbec ne , že ve finále zdolá 3:1 zkušenou hráčku Natálii Petrusovou.

Bravo. Romanka si chtěla vyzkoušet jak se jí bude hrát se staršími hráči,jako mladší žákyně v dívčí kategorii prohrála pouze s dorostenkyní Věrou Reslerovou. Bravo.

    
4. 3. 19
Vítáme u nás v klubu 2 nové hráče.
Věříme,že se bratrům Komárkům,Patrikovi a Filipovi u nás bude líbit.