O NÁS AKTUALITY TRENÉŘI KONTAKTY
       

Setřásli jsme Soudruha, setřesme i Kovida.

Přinášíme vám pohled na situaci ze sportovního prostředí, malého sportovního klubu, obyčejné rodiny. Profesionální sportovci mohou trénovat, soutěžit, amatéři nemohou.

Ve skutečnosti mohou trénovat i amatéři, i když velice omezeně a ne třeba přímo svůj zamilovaný sport. Se soutěžemi mají amatéři smůlu.

Nedovedu si představit, že by nemohli profíci na scénu, co bychom v televizi sledovali?

Tolik seriálů snad ani není. Přejme jim to a doufejme, že se k nim brzy připojíme.

Co my starší a staří, něco jsme již zažili a těžkými situacemi prošli. Nejhůře na tom jsou děti a dospívající, potřebují nyní naši trpělivost, sílu, nápaditost.

My máme 3 děti, sleduji tak jejich výuku v přímém přenosu při on-line hodinách a je mi jich velmi líto. Většina učitelů pochopila výjimečnost doby a děti netrápí.

Děti potřebují, blbnout, normálně se učit, prát se, zamilovávat se a spoustu dalších věcí, ke kterým jsme my měli příležitost, apeluji tak na ty kdo na to má vliv – Dodávejte našim dětem sílu, neberte ji jim.

Dětem a dospívajícím bych rád pomohl s jednou věcí, je těžké nemít co dělat, protože z toho člověk zleniví. Lenost je ubíjející stejně tak jako nuda, působí na nás velice negativně. Je důležité se donutit k nějaké akci, cokoliv kde se budete hýbat, přemýšlet. Pokud se donutíte, nejtěžší je právě to, začít s nějakou akcí, po pár minutách zjistíte, že je to fajn a bude vám lépe, příští den znovu a znovu, lenost tak postupně přemůžete.

My jsme si koupili domů šipky, je to velká zábava a skvělý sport. Šipky jsme dokázali hrát asi měsíc v kuse, teď vymyslíme něco dalšího.

K samotnému lock downu v naší zemi je spousty názorů, stanovisek, výkřiků, pravd.

Je těžké se v tom zorientovat, až nás budou chtít držet jen doma, pak bude teprve zle, doufejme, že k tomu nedojde. Jak připomíná nadpis článku, naše země se v minulosti dokázala vypořádat s velkým zlem a na to bychom měli být pyšní a získat z toho sílu pro další boj. Rozumně ochraňme své rodiče a prarodiče.

Ke stolnímu tenisu, okresní a krajské soutěže jsou zrušeny, alespoň v okresu Liberec, v našem okresu zatím nevíme, myslím ale, že už je po sezóně. Další by se měla rozjet v září.

Co to konkrétně znamená pro Akademii stolního tenisu? V soutěžích máme 3 družstva. A tým stihnul ve 2. lize žen odehrát 2 utkání, děvčatům se podařila uhrát jedna remíza se silným celkem, to dávalo slušné naděje na udržení v soutěži, teď to vypadá, že se bude celý rok opakovat. B tým neodehrál jediné soutěžní utkání v divizi Libereckého kraje. C tým odehrál 2 vítězná utkání v okresní soutěži 2. stupně s ambicemi na postup o soutěž výše.


Akademie stolního tenisu v září a říjnu.

U nás v klubu pevně věříme v to, že až budete v listopadu číst tyto řádky, situace okolo krize bude již lepší.
V žádném případě si nedovolíme komentovat kroky naší vlády, ať se nám líbí nebo ne. Můžeme snad, ale přispět k dobré náladě, která je teď důležitá. Pokud jsme nemuseli, doma jsme se nedrželi a jakmile to bylo možné vyrazili jsme na turnaje a zápasy. Pro mě osobně bylo milé překvapení jak vysoká účast na akcích byla a kolik nových dětí se objevilo. Více než hru a výsledky jsem sledoval děti jak byly šťastné, energie okolo nich byla neuvěřitelně silná. Roušky nikomu nevadili, hlavně, že mohly být zase spolu, v zápase si to tvrdě rozdat a po zápasu se zasmát.

Z Liberce jsme přivezli 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili, úspěch byl o to větší, že nechyběl nikdo kdo by mohl promluvit do celkového výsledku. Začátkem října jsme měli premiéru v soutěži 2. ligy žen . V prvním a druhém kole nás čekali dva velice silné týmy z Prahy, nečekali jsme, že bychom mohli urvat nějaké body. V prvním utkání jsme dostali náklep od TJ Slavoj Praha B a to 1:9, čestný bod uhrála Míša Výborná. Pak jsme měli 3 hodiny pauzu, dali jsme si skvělý, ale lehký oběd, kuře, domácí brambory a lusky, manželka zabodovala, to byl ten den již náš druhý bod. Viděl jsem na děvčatech, že chtějí něco k zápasu slyšet tak jsem jim řekl pravdu. “Jsem na vás pyšný a každý trenér by byl, rvaly jste se, bojovaly jste a to, že jsme prohráli nic neznamená, zaplatili jsme nováčkovskou daň“.
V druhém zápasu proti TJ ABC Braník děvčata vybojovala cennou remízu 5:5, bylo vidět, že se zklidnila a hrála to co umí. Po těchto utkáních říkám, že to bude velmi těžké, ale na záchranu v této těžké soutěži nějakou šanci máme.
V okresní soutěži 2. stupně dospělých jsme zatím odehráli 2 utkání. K našim vítězstvím výrazně přispěl Filip Komárek, který ještě neprohrál.  

Za Akademii stolního tenisu
Petr Korp.

           

 Letní příprava sportovců Akademie stolního tenisu. 


Letošn Naši svěřenci se přes prázdniny připravovali v Novém Boru, Hořicích a ve Sloupu v Čechách.

Rád se zastavím u soustředění ve Sloupu, které jsme spolupořádali. Chci tímto moc poděkovat sloupskému oddílu, zejména pak Luďkovi Dragounovi a Jaroslavu Studničkovi.

Vytvořili pro všechny účastníky skvělé podmínky, svačiny, obědy, pitný režim, dobrou náladu.

Jeden den , když jsme se vraceli z oběda, na nás čekal starosta obce Jaroslav Studnička a měl pro všechny děti připravenou zmrzlinu zdarma. Když jsme se sloupskými před 2 lety začali spolupracovat, tušil jsem, že to bude dobré, teď říkám Sloupáci jsou pro mě velcí borci.

Soustředění se účastnili 2 kluci z pražské Sparty, 2 děvčata z Nového Boru, 4 děti z našeho oddílu a 3 kluci ze sloupského oddílu. Měli jsme 3 trenéry, již tradičně dorazil Karel Gaydoš ze Sparty, o kondiční přípravu se postarala Romana Korpová st.

Tentokrát se nám podařilo zajistit skvělé sparingy, Lukáš Jindrák, náš odchovanec hrající divizi v České Lípě a Petr Korp ml. hrající 3. ligu v Liberci. Díky oběma klukům děti dostali přesně to co potřebují. Zejména Lukášovi nyní přeji, aby se svým týmem postoupil z divize do 3. ligy, herně na to určitě má.

Na naše webové stránky www.akademiest.cz jsme umístili nějaká videa z tréningu, mrkněte na to, uvidíte , že stolní tenis skutečně není jen rekreační sport. Videa naleznete v sekci Trenéři/video.

V průběhu září jsme stihli pár turnajů, i když nám 2 zrušili.

Turnaje v Markvarticích se zúčastnili, Romana Korpová ml., Romana Korpová st., Petr Korp st., Filip Komárek, Patrik Komárek. Skvěle hrál Filip, který byl 3. v B finále. Dobře si také vedla Romanka, která ve skupině dokázala porazit Markétu Nolovou a také zkušeného krajského matadora Pavla Oliveriuse, na postup do A finále to i tak nestačilo. Ve čtvrtfinále B finále jsme se radovali ze skvělého a dramatického zápasu mezi Romankou a Filipem, který po velkém boji vyhrál. Celkově 2. místo obsadil Lukáš Jindrák a mezi ligovými hráči se určitě neztratil. Bravo.

Na turnaj Pinká celá rodina v Zákupech jsme vyslali 3 páry.Petr Korp st.+Romana Korpová ml., Filip Komárek+Jiří Komárek,Romana Korpová st. + Tereza Korpová. První jmenovaná dvojice obsadila 2. místo. Komárkovi vyhráli útěchu.

13.9. po 7 měsících proběhl republikový turnaj v Praze, přísná hygienická opatření nám nevadila, velký turnaj nám všem chyběl.

Petr Korp ml. zahrál skvěle, v A skupině dorostu se probojoval mezi nejlepší 24 hráče a na místě dostal nabídku hrát 2. ligu na střídavý start z Mladé Boleslavi.

Romana Korpová ml. v B skupině vyhrála 2 těžké zápasy a postoupila do finále z 1. místa, v 1. kole svůj zápas tentokrát nezvládla a utekl ji postup do A skupiny na příští republice.

Tereza Korpová odehrála skvělý turnaj a v kategorii nejmladších žákyň zatím čeká na vítězství. Terezka bude tuto kategorii hrát ještě 3 sezóny, ukazuje se ,že ty 2 poslední bude na předních místech žebříčku.

Chtěl bych vás srdečně pozvat na utkání 2. ligy žen, 3.10. přijedou do Kamenického Šenova 2 pražské celky. Od 10.00 h se naše děvčata utkají s týmem TJ Slavoj Praha a od 15.00 potom s TJ ABC Braník.  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

                   
    
    Září 2020 - Akademie stolního tenisu vstupuje do nové sezóny. 

Letošní letní příprava je stejná jako v minulých letech, náročný tréning je střídán s odpočinkem.

Někteří naši svěřenci stihnou až 3 soustředění, my trenéři jsme měli možnost podívat se jak probíhá soustředění libereckého klubu v Novém Boru , kde jsme měli 2 děti .Akce v Novém Boru se nám moc líbila, skvělí trenéři, perfektní zázemí, výborné jídlo, skvělá atmosféra, zkrátka soustředění jak má být.

Čeká nás ještě příprava v Hořicích a také naše soustředění ve Sloupu v Čechách. Během přípravy v Hořicích odjíždíme na 1. ostrý start do Havířova, kde se zúčastníme mezinárodního turnaje.

V září začínají soutěže dospělých a také turnaje mládeže.

Do nové sezóny jdeme s třemi družstvy a těmito cíli. A tým bude hrát 2. ligu žen, velký úspěch pro děvčata bude , pokud se v soutěži udrží.

B tým složený z mladých nadějných hráčů, své kondiční trenérky a svého trenéra vstupuje do soutěže dospělých poprvé, budeme chtít okresní soutěž 2. třídy vyhrát a postoupit o soutěž výše.

C tým bude hrát krajskou divizi žen, cílem je získat co nejvíce zkušeností.

V kategorii mládeže bychom chtěli obhájit první místo ve starších žákyních Libereckého kraje a máme hráčku, která by mohla být první v kategorii nejmladších žákyň. Chtěli bychom získat první velkou medaili pro jednoho z bratrů Komárků také na krajské úrovni.

Chtěl bych vás srdečně pozvat na utkání 2. ligy žen, 3.10. přijedou do Kamenického Šenova 2 pražské celky. Od 10.00 h se naše děvčata utkají s týmem TJ Slavoj Praha a od 15.00 potom s TJ ABC Braník.

Utkání se budou hrát ve velké hale ZŠ, kde se dá zápas z tribuny sledovat. Přiložená fotografie je z letošního soustředění v Novém Boru.  

Za Akademii stolního tenisu
Petr Korp.

          


Akademie stolního tenisu v sezóně 2019-2020  

V říjnovém vydání Šenovských Listů minulého roku jsme zveřejnili cíle pro sezónu 2019-20. Naším prvním cílem byla práce s našimi svěřenci na technice úderů, práci nohou a taktice při zápasu, těmto 3 věcem jsme podřídili naši přípravu a já celou akci hodnotím velmi pozitivně, vidím zlepšení u všech hráčů. Druhým cílem bylo vyhrát ženskou divizi Libereckého kraje a pokusit se dostat do 2. ligy. Naše děvčata o tomto plánu věděla a já jsem rád , že tím nebyla svázána, soutěž v pohodové a sportovní náladě vyhrála. Odměnou jim je přímý postup do 2. ligy. Třetím naším cílem bylo vybojovat 2 místa na Mistrovství ČR, třetí a nejtěžší cíl jsme splnili a překročili. Na Mistrovství ČR se kvalifikuje pouze 40 děvčat a 64 chlapců. Romana Korpová ml. se kvalifikovala na mladší a starší žákyně v jednotlivcích, společně pak s Barborou Prouskovou na MČR družstev ve starších žákyních. Všechna mistrovství jsou posunuta ke konci roku a my vás budeme rádi informovat jak to dopadlo. V uplynulé sezóně jsme se účastnili turnajů mládeže Libereckého kraje, jezdili jsme na bodovací turnaje ČR a také na seriál turnajů Grand Prix v Praze. Pořádali jsme sérii mini soustředění v Markvarticích a účastnili jsme se krajských soustředěních. Byla to hodně nabitá a náročná sezóna. Jak naši hráči dopadli? Terezka Korpová obsadila 3. místo v konečném žebříčku Libereckého kraje v nejmladších žákyních, věříme, že se brzy začne prosazovat i na republikové úrovni. Baruška Prousková obsadila také 3. místo v Libereckém kraji v mladších žákyních a už pár let se udržuje v nejlepší trojici hráček a to není vůbec jednoduché. V republikovém žebříčku Bára obsadila 32. místo z 81 hodnocených hráček. Romana Korpová ml. obsadila shodně 1.místo v mladších i starších žákyních Libereckého kraje. V republikovém žebříčku Romanka obsadila výborné 21. místo. Pokud si děvčata udrží tuto výkonnost do dorosteneckého věku, nebude pro ně problém hrát 1. ligu. Mají pro to ty nejlepší předpoklady. Patrik Komárek obsadil pěkné 24. místo v mladších žácích v Libereckém kraji, Patrik si také zkusil boje na republikové úrovni, příští rok bude ještě ve stejné kategorii a my čekáme větší skok v žebříčku. Filip Komárek se umístil na skvělém 10. místě ve starších žácích Libereckého kraje, Filip vylétl asi nejviditelněji z celé Akademie za tak krátkou dobu, nyní ho čeká těžký přechod mezi dorostence, moc rádi mu v tom pomůžeme. Petr Korp ml. v současné době hráč SKST Liberec , jeden ze zakladatelů Akademie a také její trenér, obsadil 3. místo v dorostu Libereckého kraje, nutno podotknout, že jako jediný z první trojky zůstává ještě rok v dorostu, v příští sezóně chce vyrazit na všechny republikové turnaje, letos se mu to krylo se soutěžními zápasy. Sezóna 2019-20 byla skvělá a my se již teď připravujeme na tu novou, která začne po letních prázdninách, nově teď jezdíme do České Lípy, kde svaz stolního tenisu zařídil krajské tréningy, sjíždí se tam nadějní hráči z Č. Lípy, Nového Boru a od nás z Akademie, tréningy vede zkušený trenér Aleš Bayer. Fotografie je právě z této akce. Jsem moc rád, že se lidé u nás ve městě zajímají o sport a také o ten náš, stolní tenis. Občas s někým prohodím pár slov o pinčesu ,vím, že lidé rádi čtou naše články a proto v tom budeme pokračovat, samozřejmě do té doby dokud bude o čem psát.  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
 
    

 Bravo.  Děvčata z Akademie stolního tenisu postoupila do 2. ligy.

Po delší přestávce se bude v Kamenickém Šenově hrát opět kvalitní soutěž ve stolním tenisu.

Jako první věc , kterou jsme po postupu řešili , bylo, kde budeme tuto soutěž hrát. Oslovili jsme proto souběžně starostu města, místostarostu města a ředitele základní školy.
Chci tímto moc všem třem poděkovat za rychlé a vstřícné jednání. Soutěž budeme hrát v základní škole.
Děkujeme.

 Divizní soutěž děvčata vyhrála s velkým přehledem, v posledním hraném kole měl ještě teoretickou šanci na výhru v soutěži Turnov a tak na svou soupisku zařadil velmi silnou hráčku Ilonu Longinovou.
Naše děvčata se této výzvy nezalekla a Turnov porazila 4:1 V soutěži jsme prostřídali 5 hráček, největší podíl na úspěchu měli Míša Výborná, Romana Korpová ml., Barbora Prousková, zkušenosti v pár zápasech získávali také Romana Korpová st. a Tereza Korpová.
V příštím čísle vás budeme podrobněji informovat o celé sezóně, byla velmi úspěšná a zábavná, chystáme také jeden větší přestup.  

 Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
    
         

Akademie stolního tenisu přeje všem, aby se život vrátil do normálních kolejí.

Všechny nás, sportovce i nesportovce potkala situace zcela výjimečná a nepříjemná.
Vedení Akademie přeje všem nejen z Kamenického Šenova aby se jich tato věc dotkla co nejméně, zároveň doufáme, že koronavirus bude co nejdříve minulostí.
Dovolujeme si zařadit fotografii z roku 2014, v horní řadě druhý z leva můžete vidět Lukáše Jindráka a druhý zprava je Petr Korp ml.
Oba dva chlapci z K. Šenova jsou již pomalu dospělý a oba dva úspěšně hrají vysoké soutěže ve svých klubech.
Chtěl bych ještě touto cestou zaslat gratulaci děvčatům z oddílu stolního tenisu TJ Jiskra K. Šenov ke 3. místu v krajské divizi žen, tento oddíl jsme s manželkou před více než 10-ti lety založili, ale o tom snad někdy příště.    

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.

      
Velký úspěch sportovců z Akademie stolního tenisu.

Velice náročná příprava pro naše svěřence byla v posledních měsících nasměrována k nějakému většímu úspěchu na republikové úrovni. Kromě klasiky jsme nově zařadili do naší přípravy seriál turnajů Grand Prix, který je výkonnostně na velmi dobré úrovni. Na prvním z nich naši hráči uhráli dobré výsledky, na druhém již uspěli a naznačili tak své možnosti vyhrávat těžké zápasy. Týden na to přišel velký úspěch na bodovacím turnaji ČR v Hostinném.

14.12. Hrádek nad Nisou, bodovací turnaj mladších a nejmladších žáků Libereckého kraje
Romana Korpová 1. místo, Terezka Korpová 3.místo, Patrik Komárek 1. místo v útěše.

15.12 Hrádek nad Nisou, bodovací turnaj starších žáků a dorostu Libereckého kraje.
Romana 1. místo ve starších žákyních a 3. místo v dorostu. Filipovi Komárkovi se zde podařilo porazit stále se zlepšujícího Filipa Wolfa z Liberce.

27.12. turnaj Děčín, na turnaj do Děčína jezdíme pravidelně , byli jsme tu po osmé. Petr Korp ml. zde dosáhl zatím nejlepšího výsledku a obsadil 9-16 místo. Jsem rád, že jsem Petrovi dopomohl k bronzové medaily ve čtyřhře, v konkurenci divizních a ligových hráčů to byl výsledek nad naše očekávání.

28.12. Mini soustředění v Markvarticích . Pokračujeme ve spolupráci s pražskou Spartou, za Spartu zde byl trenér Karel Gaydoš a dva dobří hráči Vašek Matoušek a Pavel Šourek. S přípravou pomáhal Petr Korp ml. O kondiční přípravu se skvěle postarala Romana Korpová st.

29.12. - 31.12. Soustředění v K. Šenově . nejúspěšnější oddíl stolního tenisu Libereckého kraje SKST Liberec uspořádal soustředění v našem městě kde jsou špičkové podmínky pro tento sport. Ti nejlepší trenéři, špičkový sparing, to jsme si nemohli nechat ujít . Jsme také moc rádi, že i my jsme mohli být při výcviku nadějných hráčů, kdy náš trenér neodmítl pomoct.

4.1. - 5.1. Bodovací turnaj ČR v Liberci a Jablonci nad Nisou. Na turnaj jsme dorazili v této sestavě, Barbora Prousková, Romana Korpová ml., Tereza Korpová, Filip Komárek, Patrik Komárek.  Na turnaji jsme neuspěli.

11.1. - 12.1. Turnov, bodovací turnaj Libereckého kraje. Hráli jsme ve stejné sestavě jako týden před tím. Našim svěřencům se povedlo postoupit do hlavní soutěže a to úplně všem, Romana Korpová přivezla 3 zlaté medaile , ( ml. žáci,st. žáci,dorost) Barbora Prousková 3 bronzové medaile ve stejných kategoriích, Bára tady zahrála fantasticky . Terezka byla poprvé ve své kategorii druhá za Pavlínou Ortovou z Hrádku a před dobře hrající Markétou Fuchmanovou z Turnova. Kluci Komárkovi se pomalu, ale jistě prokousávají k dobrým výsledkům, tentokrát z toho bylo 9-16 místo shodně pro oba, Patrik v ml. žácích a Filip ve starších.

19.1. Krajské přebory dospělých. Mužská kategorie byla velmi silně obsazena .Turnaj vyhrál liberecký extraligový hráč Jakub Seibert. Petr Korp ml. byl 9-16 místě. Ženská kategorie byla  slaběji obsazena, turnaj vyhrála novoborská Natálie Nykodýmová před naší Romankou, Baruška byla 5.

26.1 Grand Prix Praha. Na turnaji jsme byli v tříčlenné sestavě. Filip Komárek se již dotýkal poháru, kdy v semifinále měl 2 mečboly, nakonec z toho bylo 4. místo před Romankou. Báru vyřadil ve čtvrtfinále ve skvělém utkání právě Filip.

1.2. - 2.2. Jaroměř, Hostinné, bodovací turnaj ČR. Romana Korpová ml. tu obsadila 9-12 místo. To je výsledek, který přesahuje naše hranice, není moc hráčů z kraje, kterým se to povedlo. Bravo. Za měsíc a půl jsme posbírali 13 medailí, to je více kusů než máme členů a to začneme pomalinku měnit, chtěli bychom do letní přípravy zařadit 2 nové hráče, na to nám bude naše kapacita ještě stačit. Stejně tak jak vás informujeme o počtu získaných medailí, budeme vás poctivě informovat o počtu našich členů, reálných hráčů.  

               Okénko do historie č. 4

Vlasta Depetrisoá  1920 – 2003
V roce 1939 získala Vlasta Depetrisová titul mistryně světa v Anglii ve Wembley. Celkově tato skvělá hráčka získala 14 medailí z MS, patřila tak k nejlepším hráčkám své doby. O tehdejší kvalitě československého stolního tenisu svědčí i to, že se Vlasta nikdy nestala mistryní republiky v jednotlivcích.

Listopad / prosinec

Měsíc prosinec bývá každoročně pro stolní tenisty náročný, kromě bodovacích turnajů mládeže, probíhají v prosinci Vánoční a novoroční turnaje dospělých. Akademie dostala pozvání na 5 turnajů.
Jeden z nich jsme stihli odehrát před uzávěrkou Listů.7.12. jsme se zúčastnili turnaje ve Svoru, kam se pravidelně sjíždí stolní tenisté našeho okresu. Byla to pro nás důležitá zkouška toho jak obstojí naši svěřenci v soubojích s dospělými na okresní úrovni. Romana Korpová ml. dokázala porazit Marka Najmana z Volfartic, kterému patří průběžné 12. místo v okresním žebříčku se 70% úspěšností, dále pak také Kateřinu Libichovou ze Cvikova. Filip Komárek dokázal porazit dobrého hráče Jirku Procházku ze Svoru, který má pěknou úspěšnost 60% v soutěži. Dobře bojoval také Patrik Komárek, který si odvezl 1 vítězství. Po novém roce nás čeká plánování na příští sezónu, pokud vstoupíme do soutěže dospělých, budeme mít dobrý tým se slušnými ambicemi.
17.11. a 1.12. jsme se zúčastnili bodovacích turnajů libereckého kraje v České Lípě a K. Šenově. Romana Korpová ml. získala zlatou medaili, Barbora Prousková bronzovou medaili, Terezka Korpová 2 bronzové medaile, Patrik Komárek obsadil velice dobré 15. místo
10.11. jsme byli na dobře obsazeném turnaji Grand Prix v Praze, Romana Korpová a Filip Komárek postoupili ze skupiny a oba 2 pak vypadli v 1. kole soutěže. Nejvíce vyhraných zápasů a obdivu si odvezla Terezka Korpová, na medaili to zatím nestačilo, ale desetiletí kluci a děvčata již vědí, že si musí na sedmiletou Terezku dávat velký pozor. ¨
16.11. proběhl republikový turnaj v Hluku, kde se svěřenci Akademie objevili, Romanka s Baruškou odehrály skvělé zápasy s těmi nejlepšími. Od začátku sezóny jsme byli na 3 republikových turnajích, posouvat se v žebříčku směrem nahoru je strašně těžké. Baruška Prousková začínala na 33. místě, nyní je 26. Romanka Korpová začínala na 22. místě ,nyní je 19.
To co nám nyní v našich plánech nehraje do karet je turnaj 24 nejlepších hráček republiky v Havířově 14.12. ,kam se děvčata nominovala, Romanka přímo, Baruška jako náhradnice. Na tomto prestižním turnaji se rozdává více bodů do žebříčku a my se bohužel turnaje nemůžeme zúčastnit.  
24.11. proběhlo v Turnově 2. kolo krajské divize žen. Skvělé výkony tu předvedla Bára a v divizním žebříčku vylétla na 2. místo za naší Míšu Výbornou. Nechali jsme také zahrát Terezku a zatím si držíme 1. místo v tabulce.
7.12. se Terezka zúčastnila výběrového soustředění s názvem HBO ( hledáme budoucí olympioniky ) V Litoměřicích.
  
              

Okénko do historie č. 3

Marie Kettnerová 1911 – 1998
Marie Kettnerová patřila k nejúspěšnějším stolním tenistům v naší historii. Marie byla útočnice známá svou silou lvice a tvrdým forhendovým smečem. Na mistrovstvích světa získala 6 zlatých,5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Tu poslední v roce 1950 na MS v Budapešti.
Spisovatel Ota Pavel napsal povídku Jak Bohoušek Váňa oplatil slzy Marušky Kettnerové, v pár větách zmínil také Marii. „Maruška Kettnerová byla krásná, měla vlasy jak uhel a černý tmavý oči, který pořád vypadaly, jako by se smály, a na nich se houpala loď. Ve skutečnosti to byly podmanivý oči. Maruška vypadala skutečně jak krásná námořnice a taky to věděla, protože když hrála, mívala nahoře na svetříku bílou plátěnou kotvu a na krku místo šátečku malou děravou rybářskou síť. Kdekdo ji miloval, protože byla krásná a milá, a to jsou dvě vlastnosti, které se těžko hledají ve světě širém.“  

Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.
říjen 2019
Akademie stolního tenisu přivezla 8 medailí. 

V měsíci říjnu a na začátku listopadu jsme se zúčastnili 3 turnajů mládeže libereckého kraje.

Turnaje proběhly v K. Šenově, Turnově a Chrastavě. 4 zlaté,1 stříbrná a 3 bronzové medaile.

Chválím a děkuji všem našim svěřencům za skvělé výsledky, ale hlavně výkony. Je radost sledovat naše hráče jak s pokorou přijímají výhry a porážky, nerozčilují se když se jim nedaří, nepovyšují se když soupeře drtí, soustředí se na svůj výkon. V krajském měřítku je nyní akademie na vrcholu, pracujeme na tom abychom zaznamenali větší úspěchy také na republikové úrovni, k tomu nám posloužil turnaj v Havířově, který byl také v říjnu.Za zaznamenání stojí průběh zápasu Romanky s 10. hráčkou ČR , Anežkou Truněčkovou z Hradce Králové , za stavu 1:1 a 10:4 pro Romanku přišel zlom, pravděpodobně se zalekla výhry nad takovou hráčkou a slibně rozehraný zápas o postup mezi 16 nejlepších nakonec prohrála.

10.11. vyrážíme na turnaj Grand Prix do Prahy, je to celý seriál turnajů na celou sezónu, který je úrovní silnější než bodováky krajské a o něco slabší než republikové turnaje. Trenéři akademie se rozhodli, že tyto turnaje mohou být přesně to co v současnosti  naši hráči potřebují.

Začátkem října jsme dostali šanci dotknout se hvězdy , Richard Výborný nyní trénuje v Liberci skupinu špičkových hráčů, Moniku Pařízkovou, Michala Blinku a také našeho hráče Petra Korpa ml. Absolovali jsme s nimi společný tréning. Naši hráči měli za úkol sledovat nasazení těchto hráčů. My trenéři jsme sledovali práci Richarda a Richard byl tak hodný, že když měl chvilku, mrknul také na naše hráče. Richard Výborný je náš bývalý reprezentant, účastník velké Olympiády ,na vrcholu své kariéry dokázal porazit mistra světa Jana Ove  Waldnera, tím se nemůže pochválit moc hráčů. Nabízí se abychom Richarda zařadili do Okénka do historie, ale Richard má na to ještě čas, stále aktivně hraje jednu z nejvyšších soutěží. Potěšilo nás ,když jsme si povídali  a řekl nám ,že se mu líbí struktura našeho tréningu. Nejlépe splnil úkol Patrik Komárek, sledoval tréning těch nejlepších skutečně pečlivě. Patrik v poslední době udělal velký pokrok , z 46. místa z minulé sezóny skočil až na 25. místo, budeme ho nyní hlídat aby to nepřepálil. Věřím tomu , že Patrik získá příští sezónu svou 1. velkou medaili.

Naši hráči také byli v říjnu na krajském soustředění v Liberci , tréning skvěle vedl zkušený trenér Ivo Petříček společně s mladým sympaťákem Danielem Brumlichem, děkujeme.

Na konci října jsme byli v Turnově na 1. kole ženské divize, prostřídali jsme 4 hráčky, Michalu Výbornou, Romanu Korpovou ml. , Barboru Prouskovou a Romanu Korpovou st.

Postupně jsme si zahráli s těmito celky: Chrastava A ( výhra 4:1 ), Liberec B (výhra 4:1 ) , Turnov B ( výhra 4:1 ) , Chrastava B ( výhra 4:1 ) , Jiskra K. Šenov A ( výhra 5:0 ) , Turnov A ( výhra 4:1 ) Jsme rádi za takový vstup do soutěže, ještě nás čeká mnoho zápasů , cíl je, ale stále stejný.

Tabulka krajské divize žen po 1. kole

1. Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov A
2. Sokol Turnov B
3. Sokol Turnov A
4. Jiskra Kamenický Šenov A
5. SKST Liberec A
6. TTC Hrádek A
7. Spartak Chrastava A
8. TTC Hrádek B
9. Spartak Chrastava B
10. SKST Liberec B

Okénko do historie č. 2

Ladislav Štípek 1925 – 1998
Ladislav Štípek získal na mistrovstvích světa 5 zlatých medailí, celkově pak 19 medailí. Vynikající výkony podával zejména ve čtyřhře. V roce 1960 po zranění ukončil závodní kariéru a pokračoval jako trenér a to velmi  úspěšně, postupně trénoval reprezentaci Československa, Peru a Španělska.  

                                                                                                                                 Za Akademii stolního tenisu Petr Korp.


           
   
           
7. 9. - 8. 9. 2019
Praha, bodovací turnaj ČR, nejml, ml. st. žactvo a dorost

Účast:
Bára,Terezka,Romana,Filip,Patrik,Petr

Výsledek
: 18. místo Romanka, 28. místo Baruška, čtvrtfinále čtyřhry Terezka, 3. místo ve skupině Patrik,
                   3. místo ve skupině Filip, 3. kolo finále skupiny B Petr

Slovo trenéra:
bodovací turnaje ČR jsou převelice náročné,sjíždí se tam ti nejlepší a ti odvážní.Je běžné,že čekáte na zápas 2-3 hodiny,můžete prohrát a zase 2 hodiny čekáte.Spousty hráčů a trenérů to čekání a porážky nevydrží a radši nejedou. Systém republikových turnajů je z motivačních a časových důvodů rozdělen na 2 skupiny,A a B. U děvčat skupinu A hraje 24 nejlepších a skupinu B zhruba 50 závodnic.U Chlapců je ve skupině A 48 nejlepších a zhruba 80 účastníků ve skupině B.U děvčat se ze skupiny B do sk. A můžete dostat tak,že budete
do 4. místa v B,naopak udržet se v A skupině znamená to,že nebudete v A sk. na 20-24 místě.U chlapců se takto sřídá 8 hráčů.Romance a Barušce se to povedlo,Romanka se udržela mezi 24 nejlepšími a Baruška se mezi 24 probojovala,BRAVO.Patrik, když vstoupil do haly tak řekl: tak to jsem nečekal.Ani já jsem nečekal,že Patrik na své 1. republice vyhraje nějaký zápas,nejvíce bodů, které uhrál v setu bylo 8 a to je fajn.Nečekal jsem vítezství ani u Filipa,ale Filip překvapil a jeden zápas po velkém boji 3:2 vyhrál. Filipovi nakonec postup ze skupiny utekl o jeden set.Petr bude mezi dorostenci ještě 2 sezóny,k postupu do A skupiny mu chybělo 1 vítězství,když rozhodující zápas prohrál s Hradeckým Tesolinim.Terezka bojovala jako lvice, na vítězství v jednotlivcích to zatím nestačilo,to co už ale umí v 7 letech je velice nadějné. Všichni Bravo!

       

31. 8. 2019
Nový Bor,bodovací turnaj nejml., mladších a st. žáků

Účast:
Terezka, Báruška, Romanka, Patrik, Filip

Výsledek:
1.místo Bára, 1.místo Romanka, 2. místo Terezka, 7. místo Filip, 4. místo útěcha Patrik

Slovo trenéra:
skvělé výsledky našich hráčů,bravo.Baruška si zlato musela vydřít se svou stálou soupeřkou Sofií Holasovou z Liberce,náročný a těžký souboj.Romanka na cestě za vítězstvím potkala 2 soupeřky,které jasně přehrála.Terezku zatím nesvazujeme taktickými pokyny,její čas teprve přijde.Filip se předvedl ve skvělé formě,jen s
libereckým Wolfem,nasazenou 2, chybělo trochu více odvahy a dohrání setu na 2:2, kdy vedl 9:5. Patrik mi udělal velkou radost, když do své hry zapojoval kombinační situace,které trénujeme,v tomto věku je to pozoruhodné.

               

18. 8. - 24. 8. 2019
Sloup v Čechách, soustředění

Účast:
Terezka, Báruška, Romanka, Patrik, Filip
Trenéři:
Karel Gaydoš,Korp st.
Kondiční trenér:
Korpová st.
Sparing:
Korp ml.

Slovo trenéra:
perfektně připravená akce ze strany sloupského klubu, výborné zázemí,dobré obědy,skvělé svačiny,nemuseli jsme se o nic starat, jen trénovat,za to moc sloupským děkuji a zejména pak Luďkovi Dragounovi.
Samotné tréningové jednotky jsme s Karlem a Romanou připravili dost dopředu a byly nejvíce zaměřeny na individuelní potřeby hráčů.S Karlem takto spolupracujeme již nějaký rok a já jsem za to šťastný,je hodně precizní a lidský.Velkou pozornost jsme věnovali fyzické přípravě,Romana je velký profík a nakládala dětem přesné dávky toho co stolní tenisté potřebují.Kromě klasiky zařazovala také tanec a balanční cvičení.Velkým přínosem byla přítomnost Petra,neúnavně se věnoval skupině A. Budu moc rád, když další akce bude zase na takové vysoké úrovni,za ty roky jsem ještě netrénoval tak skvělou skupinu,nebyl tam nikdo kdo by to kazil,všichni hodně dřeli a
také proto věřím,že se ta dřina brzy projeví,třeba již na 1. bodováku nebo 1. republice.

           

16. 8. 2019
Markvartice, tréning a mini turnaj

Účast:
Terezka, Romanka, Baruška, Patrik, Filip

Slovo trenéra:
dobrá akce za účasti 2 sparťanů,Pavel nám vyfouknul putovní pohár, moc dobře tady hrála Bára,která obsadila 3. místo

       

13. 8. - 17. 8. 2019
Česká Lípa, soustředění

Účast:
Terezka, Báruška, Romana

Slovo trenéra:
jsem rád,že děvčata byla na poměrně dobře obsazeném soustředku pod vedením zkušeného trenéra.

   
24. 6. - 28. 6. 2019
Letní Olympiáda dětí a mládeže.

Účast:
Báruška, Romana

24.6. – 28.6. proběhla letní dětská Olympiáda v našem kraji. Olympiádu pořádala města, Liberec, Jablonec nad Nisou a Bedřichov. Chceme i touto cestou poděkovat pořadatelům. Olympiády se zúčastnilo 3400 nejlepších mladých sportovců. Celý týden byl ozdoben skvělými výkony z různých sportů, Olympiáda splnila očekávání, byla úspěšná. Úspěšní byli i Šenováci, na Olympiádu se nominovala Barbora Prousková a Romana Korpová z Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov, z našeho kraje pak také:
starší žáci: Alexandru Rosu, Štěpán Waldhauser ( oba SKST Liberec ) starší žákyně: Monika Pařízková, Viktorie Kašubiaková ( SKST Liberec,Jiskra N. Bor )
mladší žáci: Jakub Vogel, Bohuslav Čermák ( oba SKST Liberec )

trenéři:
Ivo Petříček, Petr Korp ( Liberec, K.Šenov )

Baruška s Romankou nezklamala, bojovala s těmi nejlepšími z republiky  ve vyrovnaných zápasech a domů si přivezla Olympijského ducha, nová kamarádství a zkušenosti.
Liberecký kraj vybojoval 3 medaile,1 zlato ( čtyřhra mix starší žactvo), 2 stříbra ( družstvo starších žáků a starší žáci jednotlivci). Tolik medailí nikdo při takové konkurenci nečekal, bylo to příjemné překvapení. Akademie stolního tenisu Kamenický Šenov je také strašně ráda za nové trenérské zkušenosti, náš trenér sledoval a radil se s nejlepšími trenéry, domlouval přátelská utkání a měl možnost trénovat Alexanra Rosu v Olympijském finále.

           

24. 5. - 26. 5. 2019
Praha, Prague Open, mezinárodní turnaj

Účast:
Bára, Romana, Petr


Slovo trenéra:
děvčata měla šanci zahrát si stejným systémem kterým budou hrát na dětské olympiádě. V soutěži družstev si postupně zahrála se Švícarkami, Maďarkami a Slovenkami. Se Slovenkami prohrála nejtěsnějším výsledkem 2:3, kdy rozhodující bitvu ve čtyřhře prohrála 2:3. Nejvíce oceňuji jejich samostatnost, na turnaji byla s libereckou výpravou a zvládla spoustu věcí sama. Bravo. Petr se probojoval do hlavní soutěže a to je úspěch, v konkurenci hráčů ze 14-ti zemí se neztratil. Bravo.

               
25. 5. 2019
Markvartice, turnaj dospělých

Účast:
Filip

Slovo trenéra:
Filip celý turnaj neodehrál,odjel s rodinou na očekávanou dovolenou, i tak jsem viděl,že si to užívá.V Markvarticích se hrálo na 6-ti stolech a v jednu chvíli bylo všech 6 stolů obsazeno našimi současnými nebo bývalými svěřenci, měl jsem radost, že mohu poradit jako za starých časů, ale hlavně jsme se zase mohli všichni společně zasmát.

 
24. 5. 2019
Vítáme u nás v klubu Barušku Prouskovou, věříme,že se Báře u nás bude líbit.

    

18. 5. 2019
Liberec,Mini Open

Účast:
Terezka, Baruška, Romanka, Patrik

Výsledek:
1.místo Romanka, 2.místo Baruška, 3.místo Terezka, finále útěchy Patrik

Slovo trenéra:
spojení pohybových aktivit se stolním tenisem vítám,byli jsme dobře připraveni,kondiční přípravě věnujeme spousty času.Všichni podali skvělý výkon a zúročili náročné tréningy, Bravo.

              

              

              

    

11. 5. 2019
Mistrovství České republiky

Účast:
Romanka

Slovo trenéra:
Romanka odehrála celý turnaj s pomocí naší kondiční trenérky a její maminky v jedné osobě a za podpory své menší sestry v pohodovém tempu. Na MČR se nominuje pouze 48 nejlepších hráček,je velká odměna a čest takový turnaj obsadit.Věřím,že příští rok od nás pojedou 2 hráči.


               

11. 5. 2019
Zákupy, turnaj dospělých

Účast:
Patrik, Filip

Slovo trenéra:
chlapci nám všem dělají radost,pomalu,ale jistě zařazují natrénované věci také do zápasů a je radost to sledovat,myslím, že v nové sezóně mohou potrápit mnohem zkušenější hráče. Bravo.

              
    
    

 
8. 5. 2019
Liberec, krajský tréning

Účast:
Terezka, Patrik

Slovo trenéra:
oba dva byli na krajském tréningu poprvé,hodně si mákli a myslím, že byli spokojeni. Děkuji svazu za uspořádání akce, rád jsem pomohl.

              

4. 5. 2019
Česká Lípa, turnaj dospělých

Účast:
Petr

Výsledek:
3.místo

Slovo trenéra: skvělá podívaná,výborně obsazený turnaj. Petr dokázal vybojovat v semifinále set s naším kamarádem Petrem Macelou,podle mě hráče prvoligové úrovně, který letos válel 3.ligu s 95% úspěšností.

    

1. 5. 2019
Česká Lípa,krajský tréning,mladší žactvo

Účast:
Romanka, Petr

Slovo trenéra:
Děkuji svazu za uspořádání kvalitního tréningu.

    

27. 4. - 28. 4. 19
Kamenický Šenov, bodovací turnaj st. žáků, dorostu, ml. a nejml.žáků

Účast:
Filip, Romanka, Terezka, Patrik

Výsledek:
Filip a Patrik shodně 2. místo v útěše ve svých kategoriích, Romanka 2. a 1. místo, Terezka 6.místo

Slovo trenéra:
Filip začíná být nebezpečný pro zkušenější hráče, ve finále útěchy prohrál v pěkném zápase s libereckým Volfem 3:1,nejvíc se mi líbil zápas s Andreou Šillerovou,zápas měl napětí,krásné výměny,vyhrát mohl kdokoliv, Filip dodržel taktické pokyny a nakonec zvítězil 3:1 Patrik odehrál také celý turnaj skvěle, kdy ho až ve finále zastavila talentovaná Pája Ortová,rozhodující 5. set zvládla díky zkušenostem o kousek lépe. Velký pozitivní vliv na kluky má jejich taťka, který je podporuje a svým klidným přístupem vytváří skvělou atmosféru.Romanka celý turnaj vyhrála bez porážky ve své kategorii,ve st. žákyních a dorostu ji porazila pouze dorostenkyně Vondráčková z Turnova.Pro Romanku to bylo specielní v tom,že postupně hrála se třemi svými bývalými spoluhráči, Lenkou, Tadeášem a Martinem ( 3:0,3:1,3:0 ) Měla obavy, protože bývaly časy kdy s nimi hrála vyrovnané zápasy, po 1. setu se však uvolnila a hrála to co má natrénováno.Terezka vyhrála svůj 1. zápas a byla strašně šťastná,hlavně si,ale celý turnaj užila. Všichni Bravo.Turnaj byl zajímavý také tím, že chyběli ti nejlepší hráči a tak jsme mohli sledovat v bojích o medaile také jiné hráče.

              


14. 4. 19
Nový Bor, regionální závody v gymnastice

Účast:
Romanka,Terezka

Slovo trenéra:
obě dvě děvčata získali zlato ve své kategorii, Romanka s radostí oželela medaili z krajských přeborů starších žákyň a jela si vyzkoušet také něco jiného. Já jsem strašně rád,že je to právě  gymnastika, gymnastika má v našem městě a v naší rodině velkou tradici,velice náročný sport a já jsem jen zíral co se šenovská děvčata za tak krátkou dobu naučila. Můj obdiv a dík patří Renatě Jakoubkové, která celý ten vlak rozjela a trenérkám Gábině a Romaně.

         


13. 4. 19
Liberec,krajské přebory

Výsledek:
1. místo Romanka,2.místo Petr

Slovo trenéra:
mám radost,že oba hráči již překonali svého trenéra, ( přeborník okresu a 3. místo na krajských přeborech v mládeži) a vyzkoušeli si ten pocit být přeborníkem kraje.Romanka s Bárou vybojovaly titul ve čtyřhře, Petr s Frantou také nenašli přemožitele. Bravo.Akademie stolního tenisu K. Šenov s radostí oznamuje, že
čestným členem oddílu se stal

Karel Gaydoš.
6. 4. 19
Zákupy  - Pinká celá rodina  

Účast:
 - Korpovi
( Petr, Romana, Romanka,Terezka)
 - Komárkovi ( Jirka, Filip, Patrik, Agáta) 


Komentář:
Již poněkolikáté jsme byli pozváni na turnaj do Zákup, tentokrát s námi k naší radosti jela rodina Komárků. Velice příjemná sobota, odpočinkový turnaj, pokec s přáteli.


              
 
    
 

5. 4. 19
Hrádek nad Nisou, tréning  

Slovo trenéra:
Vyhověli jsme přání trenéra Hrádku Martina Tacince a zatrénovali si s jeho svěřenci Pavlínou Ortovou a Erikem Marešem. Byl jsem nadšený z atmosféry, která na tréningu panovala, Martin odvádí skvělou práci. Pája je velmi talentovaná a pracovitá, vydržela hrát celý tréning ve vysokém tempu. Petr s Erikem také dobře makali. Doufám, že jsme pomohli a budu rád pokud akce bude mít pokračování.


    

 

3. 4. 19
Česká Lípa, přátelské utkání Loko Č.Lípa D - AST K. Šenov A 

Účast:
 - Loko Č.Lípa D:
Jan Gabriel,Lukáš Motlík ,Petr Rek,Ondra Choma
 - AST K. Šenov A: Bára Prousková,Rózi Studničková,Romana Korpová ml.,Filip Komárek


Výsledek: 17:1

Slovo trenéra:
Jsem moc rád,že jsme měli příležitost poměřit síly s kluky, kteří patří ve své kategorii k tomu nejlepšímu v kraji. Naši dřeli jak jen to šlo, ale na skvěle hrající kluky to nestačilo. Těšíme se na další zápas, bude zajímavé sledovat jestli se nám podaří získat trochu více bodů.


              

24. 3. 19
3. liga, SKST Liberec - Baník Most

Účast: Petr Korp ml. 

Slovo trenéra:
Petr dostal příležitost zahrát si v 15-ti letech 3. ligu, byl to jeho 5. zápas v této soutěži, ze 13-ti utkání dokázal 2x vyhrát. Bravo. Snažíme se plnit našim svěřencům jejich sportovní sny. Jsem rád, že to Petr druhou stranou vrací a pomáhá nám s tréningama.


         
24. 3. 19
bodovací turnaj nejml. a ml. žáků libereckého kraje, Turnov

Účast: Terezka, Romanka

Výsledek: 2. místo Romanka, 10. místo Terezka

Slovo trenéra:
skvělá hra obou dívek,zasloužené umístnění.

    

23. 3.19
Chrastava,bodovací turnaj nejml.a ml. žáků.

Účast: Terezka,Romanka,Patrik 

Výsledek: Romanka 1. místo 

Slovo trenéra:
byl jsem hodně zvědavý jak se bude dařit Patrikovi a byl jsem mile překvapen,budeme dále pracovat na technice úderů.Terezka bojovala jako tygřice, čeká na svou 1. výhru. Romanka potvrdila svou pozici mezi dívkami. Všichni Bravo.  
 

        
17. 3. 19
Mini soustředění Sloup v Čechách

Účast: Rózi, Romanka ,velká a malá Terezka, Filip, Patrik, Zdenda, Petr ml. a st., Jirka, David

Slovo trenéra:
příjemně strávený víkend,musím říct ,že děti i dospělí ze sebe vydali maximum. Soustředění bylo zaměřeno zejména na 1. spin,taktiku v zápase a smeče. Chci moc všem poděkovat, děkuji také gymnastce Elišce Horáčkové a fyzioterapeutce Míše Šilerové za pomoc s kondiční přípravou.

    

10. 3. 19
Turnov,bodovací turnaj st. žáků a dorostu

Účast: Romanka, Filip

Výsledek: 2.místo Romanka, 33.místo Filip

Slovo trenéra:
Filip s námi trénuje 3. měsíc a náročné individuelní tréningy začínají být na hře vidět, nečekali jsme,že takto brzy bude úspěšně bojovat v útěše a už vůbec ne , že ve finále zdolá 3:1 zkušenou hráčku Natálii Petrusovou.

Bravo. Romanka si chtěla vyzkoušet jak se jí bude hrát se staršími hráči,jako mladší žákyně v dívčí kategorii prohrála pouze s dorostenkyní Věrou Reslerovou. Bravo.

    
4. 3. 19
Vítáme u nás v klubu 2 nové hráče.
Věříme,že se bratrům Komárkům,Patrikovi a Filipovi u nás bude líbit.